Jak pozbyć się szkodników? Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja – firma DDD Hemmerling

Jak pozbyć się szkodników? Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja – firma DDD Hemmerling

Obecność nieproszonych gości w postaci owadów czy szkodników spędza nam sen z powiek. Bardzo często sięgamy po domowe sposoby znane od pokoleń. Niestety nie zawsze okazują się skuteczne. Bywa, że wstydzimy się przyznać, że w naszym domu grasują insekty. Nie ma w tym nic wstydliwego! Owady takie jak pluskwy mogą pojawić się nawet w pięciogwiazdkowym hotelu. Nie warto się wahać! Sięgnij po profesjonalną pomoc – DDD Hemmerling.

DDD Hemmerling – usługi

Dezynfekcja, dezynsekcja czy deratyzacja? Którą usługę DDD Hemmerling wybrać? Każda z nich różni się od siebie indywidualnym zastosowaniem.

Dezynfekcję stosuje się w celu usunięcia drobnoustrojów lub mikroorganizmów z przedmiotów bądź pomieszczeń. Zaleca się stosować tę usługę w pomieszczeniach, w których przebywał chory pacjent. Dzięki temu pozbędziemy się np. wirusów. Co więcej, można stosować tę metoda w celach zapobiegawczych. Jakie są metody dezynfekcji? Najpopularniejszymi są te z wykorzystaniem metod fizycznych oraz chemicznych. W przypadku metod fizycznych używana jest para wodna o temperaturze ok. 100 stopni Celsjusza lub promienie UV. Podczas stosowania metod chemicznych wykorzystywane są m. in. alkohol etylowy, fenole, aldehydy czy woda utleniona.

Dezynsekcję stosuje się w celu usunięcia szkodliwych i uciążliwych owadów np. takich jak: prusaki, karaluchy, pluskwy, pchły, rybiki cukrowe, mrówki, osy, komary, muchy. Kiedy wykonać dezynsekcję? Tę usługę można wykonać w każdej chwili, jednakże największą skuteczność uzyskamy, gdy zgłosimy się do profesjonalnej firmy od razu. Dzięki temu cały proces dezynsekcji będzie znacznie prostszy i krótszy. Zaleca się kilkukrotne zastosowanie tej usługi w celu całkowitego usunięcia problemu. 

Deratyzację stosuje się w celu likwidacji szkodników m. in. szczurów, myszy, kretów, nornic czy kun. Deratyzacja jest obowiązkiem każdego właściciela, który zauważy na swojej posesji szkodniki, gdyż przenoszą one choroby zakaźne. Co więcej, mogą przynieść w naszym domu wiele szkód, w postaci przegryzionych kabli od instalacji elektrycznych. Dodatkowo mogą być groźne dla zwierząt domowych czy dzieci. W przypadku metod fizycznych, wykorzystywane są różnego rodzaju pułapki lub gilotynki. Do metod chemicznych wykorzystuje się przeróżne trutki. Wybór metody w dużej mierze zależy od miejsca, w którym znajdują się szkodniki. 

Podsumowanie

Istnieją różne sposoby na pozbycie się nieproszonych gości. Każda z metod ma swoje własne zastosowanie. Im szybciej zgłosimy się o pomoc do profesjonalnej firmy np. DDD Hemmerling, tym łatwiej będzie pozbyć się problemu. 

Dodaj komentarz