Bezpieczna dezynsekcja przeciwko prusakom – dezynsekcja Bydgoszcz

Bezpieczna dezynsekcja przeciwko prusakom – dezynsekcja Bydgoszcz

Niechciane owady w domu to wcale nie taki rzadki problem. Okazuje się, że spora część osób zamiast skorzystać z profesjonalnej pomocy, sięga po domowe sposoby, które często nie wystarczają. Jak pozbyć się insektów w bezpieczny i porządny sposób? Odpowiedź jest prosta! Skorzystaj z pomocy doświadczonych firm – dezynsekcja Bydgoszcz.

Skąd się biorą prusaki i jak je rozpoznać?

Prusaki najczęściej pojawiają się tam, gdzie nie do końca dopilnowaliśmy czystości. Ściągnąć je do naszego domu mogą między innymi: okruszki jedzenia na blacie, zapach gnijących śmierci, zbyt rzadkie przecieranie szafek lub nieczęste mycie podłóg. 

Prusaki mają około 1 centymetr długości oraz czerwono-brązowy kolor. Posiadają trzy pary odnóży, pokryte cienkimi włoskami oraz długie czułki. Dzięki haczykom, które mają na odnóżach, potrafią świetnie przemieszczać się po domu. 

Dezynsekcja, czyli skuteczny i bezpieczny sposób na pozbycie się prusaków

Dezynsekcja polega na wykorzystaniu metod fizycznych lub chemicznych, w celu zlikwidowania niechcianych insektów, np. prusaków. Co więcej, możemy zastosować tę usługę by zapobiec potencjalnemu wylęgnięciu się owadów. Aby skuteczność tego zabiegu była jak najwyższa, zaleca się zastosowanie go kilka razy. Pierwszy etap dezynsekcji stosuje się w celu przerwania populacji, jednakże dopiero kolejne z nich powodują niszczenie pozostałych osobników. 

Metody fizyczne dezynsekcji

Przy wykorzystaniu metod fizycznych, najczęściej stosuje się parę wodną o temperaturze 100 – 105 stopni Celsjusza z dobraniem odpowiedniego ciśnienia lub wymrażanie. 

Metody chemiczne dezynsekcji

Metody chemiczne uważane są za bardziej skuteczne niż fizyczne. Można je stosować w formie proszku, żelu lub w postaci mgły. Środki chemiczne zawierają składniki insektobójcze, a ich wybór zależy od rodzaju zwalczanych insektów. 

W jaki sposób wybrać firmę zajmującą się zwalczaniem insektów i gryzoni? – dezynsekcja Bydgoszcz

Przykładowymi kryteriami, którymi możemy kierować się podczas wyboru odpowiedniej w naszej okolicy firmy (dezynsekcja Bydgoszcz), mogą być: 

  1. Wieloletnie doświadczenie. Praktyka czyni mistrza, dlatego wybierajmy firmy, które od lat działają na rynku. To sprawi, że prawdopodobieństwo skutecznego pozbycia się problemu znacznie wzrośnie. 
  2. Profesjonalny sprzęt. Zwróćmy uwagę czy firma, którą się interesujemy stosuje wysokiej klasy preparaty lub pułapki na gryzonie, co pozwoli na szybsze pozbycie się niechcianych gości w postaci np. insektów. 
  3. Dobre opinie. Bardzo dobrym sposobem jest sprawdzenie, czy firma posiada pozytywne opinie od poprzednich klientów. W ten sposób możemy dowiedzieć się dużo o pracownikach, a także skuteczności ich metod.  

 

Dodaj komentarz