Jak oszczędzać wodę ?

Jak oszczędzać wodę ?

Oszczędzanie wody nie tylko pozytywnie wpływa na koszty rachunków, ale także na nasze środowisko. Woda jest bardzo cenna, ale niestety często o tym zapominamy i ją marnujemy. Tak naprawdę wystarczy, że zmienisz kilka swoich codziennych nawyków, a w bardzo łatwy sposób możesz zaoszczędzić wodę. Jak to zrobić? Wraz z http://oszczedzpieniadze.pl/ zdradzimy Ci najlepsze sposoby na oszczędzanie wody.

Zakręć kran podczas mycia zębów

Wiele osób podczas mycia zębów nie zakręca kranu. To pierwsza rzecz, którą możesz zmienić, aby zaoszczędzić wodę. Nie ma sensu, aby podczas porannej toalety woda stale leciała z kranu, jeśli z niej nie korzystamy. Podczas mycia zębów, mając stale odkręcony kran, możemy zmarnować kilka litrów wody, które moglibyśmy zużyć na coś innego. Zwróć na to uwagę i w momencie, gdy nie korzystasz z wody, po prostu ją zakręć

Prysznic vs wanna

Doskonale wiemy, że kąpiel w wannie jest bardzo relaksująca i wiele osób nie może się jej oprzeć. Pamiętaj jednak, że prysznic zużywa mniej wody niż wypełnienie całej wanny wodą. Zamiast codziennie kąpać się w wannie postaw na prysznic, a relaksującą kąpiel zrób sobie raz na jakiś czas. Nie musisz sobie jej całkowicie odmawiać, ale dobrze byłoby, gdy prysznic był czymś, na co decydujesz się częściej. Dla porównania kąpiel w wannie zużywa 200 i więcej litrów wody w momencie, gdy szybki prysznic to ok. 60-80 litrów. Duża różnica prawda? Warto sobie o niej przypomnieć, gdy będziesz zastanawiać się nad tym, jak zaoszczędzić wodę.

Postaw na zmywarkę

Ręczne mycie naczyń nie tylko nie należy do najprzyjemniejszych czynności, ale także zużywa niewyobrażalne ilości wody. Myjąc naczynia, najczęściej robimy to pod bieżącą wodą i stale mamy odkręcony kran. W taki sposób marnujemy kilkanaście litrów wody w momencie, gdy zmywarka nie tylko ją oszczędza, ale także odejmuje nam obowiązku mycia naczyń. Zmywarka jest sprzętem, na który może pozwolić sobie większość rodzin dlatego warto w nią zainwestować. Podczas zakupów pamiętaj o tym, aby wybierać te energooszczędne i włączaj ją w momencie, gdy będzie pełna naczyń. Wtedy przyniesie Ci ona największe oszczędności.

Pranie

Oszczędzać możesz także podczas robienia prania. Wystarczy, że będziesz je robić dopiero w momencie, gdy pralka będzie pełna. Jeśli w bębnie jest jeszcze ponad połowa wolnego miejsca, to poczekaj ze zrobieniem prania jeszcze jakiś czas lub znajdź rzeczy, które możesz uprać przy okazji. Ta z pozoru prosta zmiana może Ci przynieść sporo oszczędności podczas całego roku. Na stronie http://oszczedzpieniadze.pl/ znajdziesz więcej sposobów na to, jak oszczędzać wodę w domu i jak zadbać o swój domowy budżet.

Dodaj komentarz