Co zrobić z niepotrzebnym gruzem? Najlepsze pomysły

Pozostałości po remoncie i budowie takie jak np. gruz wbrew pozorom mogą przydać się do bardzo wielu rzeczy. Jeśli zastanawiasz się co zrobić z niepotrzebnym gruzem, który jedynie zawadza na Twojej posesji, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą Cię zainteresować.

Użyj go w ogrodzie

Gruz, który pozostał Ci po budowie, możesz z powodzeniem użyć podczas prac w ogrodzie. Ten materiał przydaje się do tworzenia wszelkich wzniesień oraz robienia drenażu na podmokłych terenach. Co więcej, gruz to także świetne źródło wapnia dla gleby więc przy okazji możemy umieścić go tam, gdzie rosną rośliny. Dzięki temu będą one lepiej i szybciej rosły, a koszt jest praktycznie zerowy, bo w końcu i tak jesteśmy posiadaczami poremontowego gruzu.

Niektóre osoby wykonują skalniaki z gruzu i właśnie w taki sposób ozdabiają swoje ogrody. Jeśli w Twoim ogrodzie znajduje się oczko wodne, to koniecznie musisz wykorzystać gruz właśnie do stworzenia takiej artystycznej kompozycji. Skalniak urozmaici ukształtowanie terenu, a co najważniejsze pozwoli pozbyć Ci się nadmiaru gruzu.

Oddaj go komuś

Jeśli nie masz ochoty na wykorzystywanie gruzu we własnym ogródku, to może oddaj go komuś, kto go potrzebuje? Wiele osób chętnie weźmie, a nawet odkupi gruz od osób, które chcą się go pozbyć. Ma on szerokie zastosowanie w ogrodnictwie, dlatego przyda się osobom, które mają własne ogródki działkowe. Wystaw ogłoszenie na portalach społecznościowych, a z pewnością ktoś chętnie weźmie od Ciebie nadmiar tego odpadu. Z gruzu można usypywać ścieżki, robić wcześniej wspomniane skalniaki i wiele innych. Coś, co dla Ciebie jest odpadem, dla drugiej osoby może być bardzo praktycznym materiałem, który można wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów. Zamiast więc wyrzucać gruz i poniekąd go marnować lepiej podarować go komuś, kto zrobi z niego pożytek.

Wywieź go

Samodzielnie lub przy pomocy firmy, która się tym zajmuje. Gruz możesz załadować do kontenera lub spakować w worki. Jeśli jest go niewiele, to możesz samodzielnie przewieźć go do odpowiedniego punktu utylizacji takich odpadów. Jeśli jednak jesteś posiadaczem kilkuset kilogramów takiego odpadu, to lepiej poprosić o pomoc profesjonalną firmę http://www.gruzbob.pl/. Nie będziesz musiał się martwić utylizacją gruzu oraz wywożeniem go w odpowiednie miejsce. Jeśli zależy Ci na tym, aby szybko i sprawnie pozbyć się pozostałości po remoncie lub budowie, to wywóz gruzu przez firmę powinien zadowolić Cię najbardziej.

Dodaj komentarz