Co zamiast cukru? Czyli zdrowe zamienniki cukru

Co zamiast cukru? Czyli zdrowe zamienniki cukru

cukier

Cukier – zaraz obok tłuszczu ma niepochlebną opinię u większości osób. Zawiera mnóstwo pustych kalorii, zakłóca procesy trawienne, może powodować zmęczenie, brak koncentracji, a nawet rozdrażnienie. Prócz tego sprzyja rozwojowi próchnicy zębów i co najgorsze – uzależnia. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach, wiele osób świadomie wycofuje cukier ze swojej diety. Nie da się jednak ukryć, że jest to stosunkowo ciężkie, szczególnie jeśli do tej pory spożywanie cukru było w naszym życiu na porządku dziennym. Zamiast więc z niego całkowicie zrezygnować, można zastąpić go zdrowszym zamiennikiem. Zobacz, co można jeść zamiast cukru, aby nie szkodzić swojemu zdrowiu.

Ksylitol

W ostatnim czasie ksylitol jest znany jako jeden z najlepszych zamienników cukru, ponieważ ma do niego podobną strukturę oraz jest bardzo słodki. Uzyskuje się go z drzewa brzozy, ma mniej kalorii niż biały cukier oraz niższy indeks glikemiczny. Co więcej, ksylitol ma także właściwości prozdrowotne, co stawia go na bardzo wysokim miejscu, jeśli chodzi o zamienniki tradycyjnego cukru. Ksylitol może zmniejszyć ryzyko osteoporozy, zapobiega próchnicy, a także infekcjom oraz grzybicom. Zanim jednak dodasz ksylitol do swojej herbaty lub ciasta weź pod uwagę, że ma on także działanie przeczyszczające, a do tego jest o wiele słodszy niż cukier. Należy go używać w niewielkich ilościach.

Miód

Jest to zdrowszy zamiennik cukru, który znany jest już od tysięcy lat. Mimo że jest słodszy od cukru, przez co zawiera więcej kalorii, to posiada właściwości prozdrowotne, które czynią go wartościowym. Naturalny miód poprawia odporność, obniża ciśnienie krwi oraz koi nerwy. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby nie dodawać go do gorących potraw, ponieważ wtedy traci swoje właściwości. Wadą miodu jest to, że nie do końca nadaje się dla osób, które chcą się odchudzać, a także posiada wysoki indeks glikemiczny. Trzeba jednak przyznać, że jest bardzo smaczny i z powodzeniem można używać go do deserów oraz słodzenia napojów.

Syrop klonowy

Syrop klonowy doskonale znany jest przede wszystkim w USA i Kanadzie. Wytwarza się go w tradycyjny sposób z drzew klonu. Jest bogaty w mikroelementy oraz przeciwutleniacze. Ma mniej kalorii niż miód, dlatego z powodzeniem może go zastąpić w diecie. Niestety podobnie jak miód może podnieść poziom cukru we krwi, jeśli spożyjemy go za dużo. Zamienniki cukru w większości przypadków są naturalne i zdrowe. Wystarczy wybrać ten, który smakuje nam najbardziej i w rozsądny sposób dodawać go do swoich posiłków.

Odpowiednia suplementacja

Jeśli jesteś na diecie, to prócz zdrowych zamienników cukru powinieneś także zażywać suplementy, które uzupełnią niedobory witamin w Twoim organizmie. Podczas zrzucania dużej ilości kilogramów mężczyznom może się także przydać suplement http://memberxxl.eu/. Jego skład jest w pełni naturalny i może rozwiązać wstydliwy problem dotyczący rozmiaru przyrodzenia.

Odpowiednia dieta w połączeniu z memberxxl raz na zawsze pozwoli Ci pozbyć się kompleksów. Producent zapewnia, że pierwsze zauważalne efekty widoczne są po ok. trzech tygodniach regularnego zażywania tabletek. W kolejnych miesiącach efekt ten nasila się, dzięki czemu przyrodzenie zaczyna mieć coraz bardziej zadowalający rozmiar. Największą zaletą tego suplementu jest to, że nie wywołuje skutków ubocznych i wystarczy go zażywać – efekty przyjdą same.

Dodaj komentarz