Awaria samochodu na drodze – co zrobić?

Awaria samochodu na drodze – co zrobić?

auto pomoc Słubice

Awaria samochodu podczas trasy to jedna z najbardziej niechcianych sytuacji szczególnie wtedy, gdy jedziemy na wakacje. Niestety kolizja lub awaria auta może spotkać każdego – nawet najbardziej doświadczonego kierowcę. Jeśli chcesz zachować wtedy spokój i nie dać się ponieść negatywnym emocjom musisz wiedzieć jak radzić sobie w takiej sytuacji. Co zrobić podczas awarii samochodu na drodze? Kiedy można skorzystać z ubezpieczenia assistance, a kiedy niezbędna będzie auto pomoc Słubice https://www.pomoc-drogowa-slubice.com.pl/?

Awaria samochodu na drodze – jak zareagować?

W momencie, gdy Twoje auto nagle zatrzyma się na drodze i nie będzie chciało dalej jechać, to przede wszystkim staraj się nie panikować. Postaraj się, aby miejsce zatrzymania było bezpieczne zarówno dla Ciebie i pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. W mieście auto najlepiej jest przepchnąć na chodnik, parking lub pas zieleni. Jeśli jesteś poza miastem, auto możesz ustawić na poboczu, pasie awaryjnym lub parkingu, jeśli jakiś jest w pobliżu. Zazwyczaj podczas jazdy czujemy, że z autem dzieje się coś złego. Warto zareagować już wcześniej i zjechać w bezpieczne miejsce jak najszybciej, a nie jechać do momentu aż auto samo zatrzyma się na pasie ruchu.

Jeśli Twój samochód stoi w odpowiednim miejscu to czas oznaczyć go w odpowiedni sposób. Włącz światła awaryjne i ustaw trójkąt ostrzegawczy. W mieście należy postawić go blisko auta lub przymocować do tylnej części pojazdu, poza miastem trójkąt powinien być ustawiony od 30 do 50 metrów za autem a na autostradzie aż 100 metrów. Co dalej? Istnieją dwie opcje. Pakiet assistance lub tania laweta Słubice.

Skorzystaj z assistance

Jeśli wcześniej się zabezpieczyłeś i wykupiłeś pakiet assistance to możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy ubezpieczyciela. Takie pakiety najczęściej dają możliwość skorzystania z pomocy drogowej, holowania lub lawety. Assistance gwarantuje ochronę w trudnych sytuacjach takich jak awaria auta i nie musimy martwić się kosztami i szukać pomocy drogowej na własną rękę. Warto pomyśleć o wykupieniu takiego ubezpieczenia, ponieważ nie jest drogie, a bardzo może nam pomóc.

Co zrobić gdy nie mam assistance?

W sytuacji, gdy nie masz pakietu assisatnce pozostało Ci wezwanie pomocy drogowej na własną rękę. Auto pomoc Słubice szybko przyjedzie na miejsce awarii i pomoże Ci wyjść z trudnej sytuacji. Nie ważne, o której godzinie i w jakim dniu przydarzy Ci się awaria auta, całodobowa pomoc drogowa Słubice pracuje 24h/7 i zawsze jest do Twojej dyspozycji.

Dodaj komentarz