3 proste sposoby na schudnięcie

3 proste sposoby na schudnięcie

Dążenie do atrakcyjnej sylwetki wcale nie musi być trudne. Dieta i ćwiczenia wielu osobom cały czas kojarzą się źle. Odchudzanie musi być trudne, bolesne i trwać długimi miesiącami – tak twierdzi spora część społeczeństwa. Prawda jest jednak zupełnie inna i dziś przedstawimy Ci trzy proste sposoby na zrzucenie nadprogramowych kilogramów.

Sposób numer 1 – deficyt kaloryczny

Jest to absolutny fundament. Dzięki zachowaniu odpowiedniego deficytu kalorycznego możliwa jest jakakolwiek utrata masy ciała. W internecie jest sporo kalkulatorów, które umożliwiają policzenie swojego zapotrzebowania. Istnieje też wzór na samodzielne policzenie swojego zapotrzebowania a mianowicie: obecna waga x 24 (u mężczyzn) lub 22 (u kobiet) x 1.4 (ostatni punkt działania to stopień aktywności fizycznej.

Może on wynosić od 1.2 do 1.7. Przy średniej aktywności przyjmuje się więc wartość 1.4)  Następnym krokiem jest odliczenie od swojego zapotrzebowania od 500 do nawet 1000 kalorii. Mniejsza ilość spożywanych kalorii sprawi bowiem, że będziemy chudnąć szybciej. Oczywiście przy obcinaniu kalorii należy zachować zdrowy rozsądek i nie głodzić się na siłę.

Sposób numer 2 – aktywność fizyczna

Ruch pozwala na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji a także poprawia metabolizm. Oczywiście polecana jest siłownia jednak, nie jest to obowiązek. Długie spacery, bieganie czy jazda na rowerze również pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy. Ważne jest jednak to aby aktywności te wykonywać systematycznie. Jeśli oprócz schudnięcia chcemy dodatkowo wyrobić sobie mięśnie i nieco wyrzeźbić ciało to w tym przypadku trening siłowy wykonywany w klubach fitness będzie na wagę złota.

Bardzo ważną kwestią dla osób, chcących schudnąć jest fakt aby na siłę nie uzupełniać kalorii spalonych podczas takiego wysiłku. Po pierwsze przyrządy liczące kalorie nie pokazują dokładnej ilości spalonych przez nas kalorii. Wyniki w tych urządzeniach są obliczane przez różnego rodzaju algorytmy i mogą różnić się od rzeczywistego wyniku nawet o 100 lub 200 kcal. Po drugie kalorie spalone podczas aktywności fizycznej możemy potraktować po prostu jako bonus umożliwiający nam szybsze schudnięcie.

Sposób numer 3 – regeneracja

Niby każdy wie, że sen i odpowiednia regeneracja jest ważna, jednak mało kto naprawdę o nią dba. Spanie po 5-6 godzin na dobę to zdecydowanie za mało. Organizm wystawiony na taką próbę jest zdecydowanie bardziej podatny na odkładanie tkanki tłuszczowej a jego metabolizm zwalnia nawet kilkukrotnie.

Podobnie sytuacja ma się z życiem w ciągłym stresie. Dlatego też w procesie odchudzania a także po jego skończeniu ważne jest to aby w ciągu doby znaleźć minimum 7-8 godzin na dobrej jakości sen.

Dodaj komentarz