Prawidłowa praca serca – co musisz wiedzieć?

Prawidłowa praca serca to podstawowy warunek dobrego funkcjonowania. Oczywiście kontrolować swój organizm powinniśmy pod każdym kątem. Często zdarza się, że przeoczymy podstawowe dolegliwości lub po prostu je zbagatelizujemy, gdyż w naszej ocenie nie są, aż tak poważne. Warto jednak pamiętać, że im wcześniej wykryjemy zaburzenie, tym łatwiej będzie nam je wyleczyć. W ocenie pracy serca, bardzo istotne jest badanie EKG https://arytmiaserca.pl/kardia-mobile-sklep/, które możemy wykonywać również w warunkach domowych. Przekonaj się sam!

Prawidłowa praca serca – jak dbać o serce?

Czy wiedziałeś, że na pracę serca, ogromny wpływ ma przede wszystkim styl życia oraz codzienne nawyki? Okazuje się, że zmiana trybu życia, może wpłynąć na poprawę stanu mięśnia sercowego. Zastanówmy się więc, co możemy zrobić, w celu poprawienia jego stanu. Zacznijmy od początku czyli zmiany diety. Nasz jadłospis, powinien zawierać kwasy nasycone omega-3, które znaleźć możemy w oliwie z oliwek czy rybach takich jak tuńczyk czy łosoś. Oczywiście nadmierna ilość soli w diecie, wpływa niekorzystnie na pracę serca, gdyż może powodować nadciśnienie. Nie możemy zapomnieć również o regularnej aktywności fizycznej, która może obniżyć poziom cholesterolu. Dbanie o zdrowie to oczywiście również kontrola za pomocą regularnych badań. Serce możemy zbadać poprzez: echo serca, próbę wysiłkową czy elektrokardiogram (EKG).

Dlaczego wykonywanie EKG jest ważne?

Badanie EKG jest przede wszystkim bezbolesne oraz nieinwazyjne. Co więcej, może być wykonywane zarówno u niemowlaka, jak i u osoby dorosłej. To badanie diagnostyczne, jest wykonywane w celu wykrycia ewentualnych zaburzeń pracy serca. Jest to podstawowe badanie, które jest w stanie wykryć między innymi:

  • arytmię
  • niedokrwienie mięśnia sercowego
  • chorobę wieńcową
  • zawał mięśnia sercowego

Dlaczego warto zdecydować się na wykonywanie badania EKG samodzielnie?

Dzięki rozwojowi technologii, mamy obecnie bardzo dużo ciekawych rozwiązań w medycynie. Jednym z nich jest możliwość samodzielnego wykonywania EKG, w dowolnym miejscu na ziemi. Kompaktowe urządzenia takie jak Kardia Mobile 6L, są mniejsze niż karta kredytowa, dlatego bez problemu możemy zabrać je zawsze ze sobą. Koniec ze staniem w kolejkach, czekając na wizytę u lekarza. Dzięki aplikacji mobilnej, którą możemy pobrać na smartfona, zyskujemy wiele funkcji. Między innymi, w prosty sposób jesteśmy w stanie wysyłać wyniki badań do swojego lekarza. Co więcej, aplikacja pozwala tworzyć nam swój własny dziennik oraz notatki głosowe.

Dodaj komentarz