Nie ma szybkiego odchudzania bez dobrego jedzenia

Nie ma szybkiego odchudzania bez dobrego jedzenia

Czy szybkie odchudzanie może być faktem, a nie tylko obietnicą firm, które produkują słabej jakości suplementy diety? Sprawdź co zrobić, by szybko schudnąć i utrzymać dobrą wagę przez długi czas.

Szybkie odchudzanie to iluzja

Większość preparatów odchudzających, które w krótkim okresie redukują wagę działa na zasadzie chwilowego odwodnienia. Pozbycie się wody z organizmu nie jest specjalnie trudne, ale wbrew temu co pokazuje waga nie oznacza wcale redukcje tkanki tłuszczowej, a tylko pozbycie się nadmiaru wody. Mało kto zdaje sobie sprawę, że taki stan odwodnienia nie jest bezpieczny i może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Tkanki tłuszczowej nie da się spalić w tydzień. Jeśli chcesz chudnąć po 5 czy 10 kg tygodniowo, to muszę Cię rozczarować. Nigdy nie będziesz w stanie osiągnąć takich efektów. Nie ma tu znaczenia czy kupisz najlepsze tabletki na odchudzanie, czy zastosujesz głodówkę. Efekt, jeśli jakikolwiek powstanie będzie jedynie paskudną iluzją polegającą na chwilowym odwodnieniu.

Jak kończy się ta iluzja? Bardzo przykro! Pojawia się efekt jojo, który polega na błyskawicznym odrabianiu „utraconych” kilogramów. Najgorzej, że efekt jojo często nie zatrzymuje się na starej wadze, ale sprawia, że tyjemy jeszcze bardziej, bo organizm postanawia odłożyć jeszcze większą ilość tkanki tłuszczowej na wypadek, gdyby przyszły nam do głowy kolejne głupie pomysły z głodzeniem.

Zdrowa dieta to podstawa odchudzania

Aby zacząć się odpowiednio odżywiać, warto odwiedzić portal Naturalab Zdrowie, gdzie znajdziemy nie tylko fantastyczne przepisy pozwalające pozbyć się tkanki tłuszczowej, ale też przeczytamy sporo porad dla osób, które pragną zacząć lepiej wyglądać. To prawdziwa kopania wiedzy o zdrowiu, które nie powinno bazować na kolorowych tabletkach odchudzających, które niewiele dają, a sporo kosztują.

Co jeść, by pozbyć się tkanki tłuszczowej? Musimy zdecydować się na zdrowe odżywianie oparte o łatwostrawne produkty. Jeśli naszym żywiołem nie jest kuchnia i nie potrafimy dobrze gotować, to warto skorzystać z cateringu dietetycznego. To właśnie jeden z najskuteczniejszych sposobów, by szybko przejść na zdrowe jedzenie i poczuć różnicę. Efekty przyjdą naprawdę szybko, a my będziemy musieli tylko zjadać to, co przygotuje kucharz wraz z dietetykiem. To naprawdę prosty i skuteczny sposób na zdrowe odchudzanie dla całej rodziny.

Niestety catering dietetyczny nie jest tani i zdecydowanie mniej zapłacimy, jeśli zdecydujemy się na samodzielne gotowanie we własnej kuchni. W sieci znaleźć można sporo ciekawych przepisów, dzięki którym raz na zawsze pozbędziemy się nadwagi i poczujemy się lepiej.

Dodaj komentarz