Jak zadbać o sprawność seksualną

Jak zadbać o sprawność seksualną

Nie od dziś wiadomo, że aktywność seksualna jest niezwykle ważnym segmentem naszego życia. Większość z nas przyzna bez skrępowania, jak to chwilę po udanym akcie, czuję przepotężne wręcz rozluźnienie, które wypełnia niemal każdy fragment naszego ciała. 
W tym kontekście wszelkich spełnień, zarówno tych cielesnych jak i mentalnych, wiele do powiedzenia mają przede wszystkim mężczyźni. W końcu to panowie, częściej niż panie, pragną wziąć na barki poprawne wykonanie pełnego aktu. Zadowolić kobietę i uzyskać status “supersamca”, który to niezależnie od okoliczności, pracuje w pocie czoła na swój sukces. Oczywiście kobiety przyczyniają się do efektu w takim samym stopniu jak mężczyźni, jednak jak utarło się w powszechnej świadomości, to panowie zdecydowanie częściej cierpią z powodu  “klapy” całego przedsięwzięcia, a stąd już prosta droga do kompleksów i niskiej samooceny. 
Jak zatem zaradzić tym niechcianym tendencjom, aby w drodze po status “superkochanka”, nie popaść w mroczne odmęty nieustannych samooskarżeń? Odpowiedź wydaje się na pozór prosta. Należy o siebie zadbać. Oczywiście łatwo to powiedzieć, zdecydowanie trudniej wykonać. 

W zdrowym ciele zdrowy duch

Brzmi to banalnie, jak niemal każda życiowa prawda ale cóż poradzić. Tak po prostu jest. Regularne ćwiczenia fizyczne, stanowią jeden z fundamentalnych czynników ludzkiej sprawności seksualnej. Trening na siłowni, bieganie czy też jazda na rowerze, wszystko to sprawia, że nasze ciało, odpowiednio stymulowane, sprawne i rozluźnione, radzi sobie lepiej podczas łóżkowych maratonów. 
Badania potwierdzają, że regularny wysiłek fizyczny wpływa bezpośrednio na intensywność doznań seksualnych, głównie za sprawą regulacji przepływu krwi oraz wydolności sercowo – naczyniowej. 
Zatem, drodzy panowie w myśl starego porzekadła “dwóch pieczeni na jednym ogniu”, regularny trening uczyni z was lepszych kochanków jak również sprawi, że skala waszych doznań wywinduje w górę. 

Unikaj stresu

Czynnik stresogenny potrafi w znacznym stopniu zaburzyć jakość naszego życia seksualnego. Nieustanny pośpiech, nadmiar pracy i obowiązków oraz brak czasu na relaks, to idealna mikstura na spotęgowanie wszelkich  “łóżkowych” problemów. Stąd apel o choć niewielkie poluzowanie naszego zawodowo – domowego reżimu. 
Co więcej, długotrwały stres potrafi skutecznie przewartościować naszą piramidę naturalnych potrzeb i ulokować seks na jednym z jej najniższych poziomów. Nie trudno się domyślić, że regularne unikanie aktywności seksualnej, to prosta droga utraty statusu”superkochanka”.
W tym jednak przypadku, o wiele gorszą konsekwencją, o którą nietrudno, są coraz częstsze wśród mężczyzn zaburzenia erekcji. 
Warto o tym pamiętać i w natłoku obowiązków, wygospodarować chociaż chwilę dla siebie, którą poświęcimy na spacer, spotkanie ze znajomymi bądź wspomniany wyżej trening. 

Magiczne pigułki 

Co w sytuacji, kiedy mimo zastosowania wszystkich podstawowych zaleceń bądź też całkowitego ich zaniechania, dotykają nas zaburzenia erekcji? Po pierwsze, nie należy opuszczać rąk i w geście rozpaczy żegnać się ze swoją utraconą męskością. Warto zaznaczyć, że przyczyn takiego stanu może być wiele. Są to często przyczyny niezależne od nas i trybu życia jaki prowadzimy, np. Skłonności genetyczne bądź problemy z układem sercowo naczyniowym. Dlatego zawsze, niezależnie od naszych podejrzeń, należy skonsultować się ze specjalistą. 
Warto również pamiętać, że już od dawna, świat medycyny stawia czoła podobnym problemom i robi to z coraz większym zapałem. Mnogość leków, które potrafią zaradzić wspomnianym trudnościom jest obecnie wiele. Są to często leki, które nie powodują nadmiernego obciążenia organizmu a ich skuteczność została już wielokrotnie potwierdzona. Bez recepty możemy kupić środki na poprawienie potencji https://viagra.edu.pl/.
Jednym z bardziej popularnych środków przeznaczonych dla mężczyzn borykających się z zaburzeniami erekcji i takich, które potrafią zapewnić długotrwałą erekcję, są leki zawierające sildenafil. Preparaty z tym składnikiem, należy przyjmować na godzinę przed stosunkiem. Przy czym warto mieć na uwadze, że leki z sildenafilem, pomagają na zaburzenia wywołane czynnikami psychicznymi, takimi jak stres. Zatem nie pomogą kiedy, przyczyną zaburzeń są czynniki fizyczne. 

Dodaj komentarz