Gdzie najlepiej kupić silnik do łodzi lub jachtu?

Silniki stworzone z myślą o łodziach lub jachtach to bardzo zróżnicowana i szeroka kategoria. Ogółem mówiąc, można stwierdzić, że jest to bardzo ważny element każdej jednostki. Dodatkowo stanowi spory koszt zakup. Nie warto więc kupować go na chybił-trafił. Powinno się podejść do tego strategicznie. Zobacz na co zwrócić uwagę przy zakupie silnika zaburtowego.

Kupując silnik w odpowiednim miejscu, mamy nie tylko pewność co do jego wysokiej jakości, ale też nie musimy martwić się innymi kwestiami. Przykładowo tym, co powinniśmy zrobić w przypadku awarii lub uszkodzenia sprzętu. Tylko gdzie jest wspomniane odpowiednie miejsce? Odpowiadamy!

Silnik kupuj tylko od renomowanego dystrybutora

Można czuć pokusę, aby na przykład kupić silnik używany lub od niesprawdzonego producenta, co do którego nie da się znaleźć żadnych konkretnych danych i opinii. Nie są to jednak najlepsze rozwiązania, ponieważ może się to skończyć w ten sposób, że silnik albo od razu nie spełni naszych oczekiwań, albo po jakimś czasie się zepsuje. Jego naprawa będzie nie tylko wiązała się z dodatkowymi kosztami, ale też będzie trudna do zrealizowania.

W związku z tym silniki do łodzi oraz jachtów kupujemy tylko od renomowanych producentów i dystrybutorów. Firma Mazuria cieszy się pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów i posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Warto wybrać firmę, która nie tylko sprzedaje silniki, ale też oferuje ich montaż oraz serwisowanie. Dzięki temu wszystkie sprawy będziemy mogli załatwić za pośrednictwem tych samych osób. W tym samym miejscu bez niepotrzebnego marnowania czasu i strzępienia swoich nerwów, spełnimy i zrealizujemy nasze pasje motorowodne.

Zwracaj uwagę na asortyment

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie silnika zaburtowego, zwróć uwagę na to, jak szeroki asortyment ma dany sprzedawca. Nie powinno w nim zabraknąć sprzętu od renomowanych firm. Znani na całym świecie producenci oferują różne warianty w zakresie mocy. Każdy klient jest w stanie znaleźć odpowiednią opcję dla siebie.

Trzeba przy tym pamiętać, że silnik powinien być optymalnie dobrany do reszty łodzi tak, aby można było rzeczywiście osiągnąć pożądane rezultaty. Chodzi przede wszystkim o dobór mocy jednostki spalinowej do masy i kształtu łodzi. Dodatkowo do motorówki trafi inny silnik niż do roboczej jednostki pływającej.

Jeśli nie mamy pewności, jaki silnik zaburtowy w naszym przypadku będzie najlepszy, warto poprosić o pomoc specjalistę – to lepszy wybór niż zgadywanie. Istotną wskazówką jest to, że zazwyczaj warto postawić na silnik posiadający nadmiar mocy w porównaniu do tego, co w teorii powinno być dla nas wystarczające.

Dzięki temu będziemy mieli użyteczny zapas do wykorzystania w podbramkowych sytuacjach. Na przykład w sytuacji, kiedy niespodziewanie zacznie wiać bardzo silny wiatr i teoretycznie wystarczająca moc okazałaby się mimo wszystko za słaba. Przed zakupem silnika przeczytaj opinie na żeglarskich blogach, forach oraz grupach dyskusyjnych. Doświadczenie innych miłośników sportów motorowodnych będą dla nas nieocenioną wskazówką przy ważnym wyborze jednostki napędowej.

Dodaj komentarz