Wykładzina obiektowa na lotnisku – dlaczego warto ją zastosować?

Lotnisko to miejsce, w którym każdego dnia przebywa tysiące osób. Jedni pasażerowie czekają na wylot swojego samolotu, a inni wracają właśnie z urlopu, bądź też ważnej podróży służbowej. Podłoga w takim miejscu jest zatem bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Musi ona pełnić przede wszystkim funkcje praktyczne, aby pracownicy oraz goście lotniska mogli poruszać się bezpiecznie po budynku. Również sama estetyka jest tutaj ważna – podłoga musi współgrać ze ścianami oraz meblami.

Rodzaj wykładziny ma ogromne znaczenie dla jej użytkowników

Wybór wykładziny na lotnisko nie jest zatem tak oczywisty jak może nam się wydawać.  Zwykła, typowo domowa wykładzina, która dość często jest stosowana w przestrzeni publicznej, dość szybko ulega zniszczeniom. Z pewnością nie raz zauważyłeś, że taki rodzaj podłogi w biurach lub urzędach, dość często jest w niektórych miejscach przetarty albo posiada wgniecenia po ciężkich meblach. Taki efekt zaniedbania wynika z przeświadczenia, że wykładzinę w takie miejsca kupuje się na tak zwaną chwilę. Mało kto zaprząta sobie głowę zadbaniem o zakup wysokiej jakości podłogi, która będzie służyła latami.

Wybierając wykładzinę na lotnisko lub inne miejsce użyteczności publicznej, należy wybrać mocniejsze oraz wytrzymalsze podłoże. W takich miejsca doskonale sprawdza się wykładzina obiektowa. Używa się jej w miejscach, w których każdego dnia porusza się bardzo dużo osób. Przemieszczanie się ludzi po właśnie takiej wykładzinie sprawia, że nie ulega ona zniszczeniom. W głównej mierze jest to zasługą wykorzystania innowacyjnej technologii, która jest znacznie odporniejsza na różne mikrouszkodzenia. Dzięki temu, mimo intensywnego ruchu setek osób, wykładzina biurowa prezentuje się przez cały czas doskonale.

Czym wyróżnia się wykładzina obiektowa?

Wykładzina obiektowa różni się od zwykłej wykładziny wytrzymałością. Jest ona dużo bardziej odporna na liczne przetarcia, wgniecenia oraz odgniecenia, które powodują ciężkie meble. Dzięki wykorzystaniu specjalnie opatentowanego podłoża z pianki poliuretanowej możliwe jest ograniczenie hałasu. Takie pochłanianie dźwięków jest zwłaszcza przydatne w przypadku ogromnych przestrzeni biurowych, hoteli albo lotnisk.

W przypadku ciężkiego ubrudzenia takiej wykładziny obiektowej, możliwa jest wymiana jedynie jej fragmentu. Dzięki temu całość estetyki wnętrza nie ulega pogorszeniu. Stanowi to doskonałą alternatywę dla zwykłych, domowych wykładzin, które po uszkodzeniu lub niezmywalnym ubrudzeniu wymagają zazwyczaj wymiany całości powierzchni.

Dodaj komentarz