Abdominoplastyka brzucha – na czym polega ten zabieg?

Wygląd brzucha jest czymś, co często może powodować kompleksy. Doskonale zdają sobie z tego sprawę specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej, którzy oferują zabieg o nieco tajemniczo brzmiącej nazwie abdominoplastyka brzucha. Czym on jest?

Abdominoplastyka brzucha – na czym polega ten zabieg?

Nieestetyczne fałdki, zwisająca z brzucha skóra, rozstępy… wszystkie te cechy wpływają na negatywne samopoczucie. Często boimy się odsłonić brzuch na plaży czy na basenie, co po prostu odbiera nam możliwość zwykłego cieszenia się życiem. Właśnie w wyniku zauważenia takich potrzeb związanych ze złym samopoczuciem pacjentów powstają nowe sposoby skutecznego poprawiania wyglądu. Abdominoplastyka brzucha to zabieg, który oferowany jest przez specjalistyczne kliniki medycyny estetycznej. Na czym dokładnie polega? Jakie efekty możemy dzięki niemu osiągnąć? Z poniższego artykułu dowiesz się, czym jest abdominoplastyka brzucha. 

Abdominoplastyka brzucha – Przygotowanie do zabiegu 

Wiele osób z pewnością zastanawia się, co kryje się pod tą skomplikowaną nazwą. Abdominoplastyką brzucha nazywa się zabieg operacyjny, podczas którego następuje wycięcie niechcianej skóry i tkanki tłuszczowej. Podczas takiej operacji chirurg medycyny estetycznej dokonuje również plastyki mięśni brzucha. Dzięki abdominoplastyce możemy więc znacznie poprawić wygląd brzucha i sprawić, by nasze kompleksy odeszły w niepamięć. Przed wykonaniem całego zabiegu pacjent jest oczywiście kierowany na konsultację ze specjalistą. Konieczne jest wtedy przeprowadzenie szczerego wywiadu, w którym pacjent dokładnie opisze stan swojego zdrowia, fakt przyjmowania leków czy palenia tytoniu. Możemy również spodziewać się obowiązku wykonania podstawowych badań i szczepień. Wspólnie z chirurgiem ustalane są cele zabiegu oraz dokładne miejsca, nad którymi specjalista pochyli się w szczególny sposób podczas operacji. 

Przebieg abdominoplastyki brzucha

Przed przystąpieniem do wykonywania abdominoplastyki brzucha konieczne jest oczywiście zastosowanie znieczulenia ogólnego. Decydując się na operację, możemy spodziewać się kilkugodzinnego zabiegu. Wykonuje się wtedy cięcie w obszarze podbrzusza i odsłaniane są mięśnie brzucha. Skóra zostaje odpowiednio napięta, a następnie odcina się jej nadmiar w wyznaczonych wcześniej miejscach. Następnie przez określony przez chirurga czas konieczne jest noszenie specjalnego ubrania uciskowego. Chociaż zabieg ten brzmi nieco skomplikowanie pozwala osiągnąć wspaniałe rezultaty. Chętnie korzystają z niego osoby niezadowolone z wyglądu swojego brzucha po zrzuceniu wagi lub ciąży.

Dodaj komentarz