Rola aktywności fizycznej między lekcjami szkolnymi.

W dzisiejszych czasach nasze pociechy spędzają bardzo wiele czasu przed komputerem, zaś ruch i aktywność fizyczna, szczególnie na podwórku schodzą na dalszy plan. Z tego względu nasze pociechy mają coraz gorszą kondycję i często niestety zmagają się z takimi kwestiami jak otyłość. Z roku na rok zwiększa się także liczba uczniów, którzy są zwolnieni z lekcji wychowania fizycznego w całym roku szkolnym. Żeby zmobilizować dzieci do ruchu pomiędzy zajęciami szkolnymi lub w ramach lekcji w-f wiele szkół decyduje się na zbudowanie nowoczesnych placów zabaw. Można korzystać z takiej zabawy także podczas długich przerw, jak i po szkole.

Place zabaw są sposobem na integrację z rówieśnikami, zawiązywania przyjaźni, ale także uprawiania sportów i ćwiczenia sprawności fizycznej. Różne sprzęty służące do konkretnych zabaw poprawiają kondycję maluchów. Dodatkowo dużą rolę gra sam czas spędzony na podwórku. Z takich placów zabaw przy szkołach można korzystać praktycznie już od początku wiosny, aż po pierwsze chłodne dni. Jedyne o co placówka musi dbać to zdobycie dobrego projektu, wybudowanie a potem dbałość o idealny stan techniczny konkretnych elementów. Należy pamiętać, że rozwój ruchowy jest równie istotny jak intelektualny, więc nie wolno umniejszać roli zabaw na takich przyszkolnych placach.

Dziecko które ma dużo ruchu lepiej przyswoi też sobie wiedzę w klasie i może się cieszyć dobrym samopoczuciem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Taka równowaga ma znaczenie dla harmonijnego rozwoju dziecka w pierwszych latach szkoły i także w późniejszym czasie.