Jak zaplanować urodziny dla dziecka?

Planowanie imprezy urodzinowej dla dziecka to nie lada wyzwanie – zwłaszcza, jeżeli decydujemy się na samodzielne przygotowanie urodzin w domu. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że impreza naszego malucha to dla niego najważniejszy dzień w roku. Chcemy zatem, aby wszystko ze sobą grało i było  dopięte na ostatni guzik. Jak zatem odpowiednio przygotować się na ten dzień? Co sprawi największą radość i frajdę dzieciom? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Przygotuj się na imprezę tematyczną!

Trwająca pandemia mocno ograniczyła nasze możliwości organizacji imprezy urodzinowej poza domem. Aby sprostać oczekiwaniom najmłodszych, a przy tym sprawić, że urodzinowa impreza nie zakończy się klapą, warto jest przygotować sobie szczegółowy plan.

Na początku należy – najlepiej wspólnie z dzieckiem – uzgodnić tematykę takiej imprezy. Jeśli nie chcemy sprawić dziecku zawodu warto jest przedyskutować z nim w jakim stylu chce mieć wyprawione urodziny. Być może na jego prywatnej liście bajek, na topie znajduje się ta o psach, a może ta o księżniczkach, zamku i smoku? Przed kupieniem czegokolwiek wspólnie uzgodnijcie jaka będzie tematyka waszego domowego balu urodzinowego.

Podczas zakupu zaproszeń warto jest zadbać o to, aby znalazła się w nich informacja nie tylko o dacie, miejscu oraz godzinie przyjęcia, lecz także o tematyce. Urodzinowa zabawa będzie jeszcze lepsza, jeżeli każde z dzieci ubierze się zgodnie z tematyką. Warto jest od razu przewidzieć możliwość zakupu charakterystycznych elementów stroju dla nieprzygotowanych dzieci – np. koron dla małych księżniczek.

Zadbaj o najdrobniejsze szczegóły, które liczą się najbardziej – nawet o serwetki

Samo kupienie tortu, balonów oraz przygotowanie zdrowych przekąsek dla dzieci nie wystarczy. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach. Zadbaj zatem o wystrój pomieszczenia, w którym odbędzie się impreza. Strojenie całego domu nie ma sensu. Pamiętaj także o tym, aby oddzielić przestrzeń do jedzenia oraz zabawy. Dzięki temu unikniesz potencjalnego zabrudzenia swojego ulubionego dywanu w salonie. Zadbaj także o dodatkowe atrakcje dla dzieci. Być może wyjście do parku trampolin, albo zostanie na podwórku i urządzenie zawodów sportowych bądź teleturnieju okaże się strzałem w dziesiątkę?

Dodatkowo przydatne okażą się urodzinowe talerzyki oraz personalizowane serwetki, z których stworzysz fantazyjne kształty – działają one na wyobraźnię każdego dziecka. Chcą zapobiec pomyleniu poszczególny kompletów talerzyków i kubeczków – podpisz je. Jeśli chcesz, aby urodzinowa impreza Twojego dziecka zapadła wszystkim w pamięć, możesz przygotować dla każdego dziecka niewielki, skromny upominek.

Dodaj komentarz