Co zobaczyć w województwie Zachodniopomorskim?

Pomorze Zachodnie jest wyjątkowo urokliwym regionem Polski. Wystarczy, że odjedziemy kawałek od typowo turystycznych miejsc i możemy znaleźć się w dzikiej przyrodzie, zwiedzać historyczne zamki i opalać na pustych plażach. Zobacz co warto zobaczyć w województwie Zachodniopomorskim?

Wybierz małe miejscowości 

Jeśli nie lubisz zgiełku miasta, za to preferujesz ciszę oraz spokój, to wsie w województwie Zachodniopomorskim będą idealnym wyborem na odpoczynek. Malutką miejscowością, która zachęca pustymi plażami jest Rusinowo. Wioska położona jest nad morzem w zalesionym terenie. Czysta woda, stosunkowo pusta plaża i pachnące lasy – takie miejsce zdecydowanie zachęca do wypoczynku. W podobnym klimacie jest miasteczko Bobolin, które może pochwalić się jedną z najczystszych plaż w całym kraju. Oprócz tego znajdziemy tam wiele ciekawych atrakcji turystycznych oraz lasy idealne na popołudniowe spacery.

Nieco dalej od morza znajduje się wioska Wiesiółka. Tam z kolei znajdziemy piękny Park Dworski i Pałac z XIX wieku. Pałac został przerobiony na przytulny hotel, w którym możemy zatrzymać się na dłużej niż tylko obiad. Z atrakcji turystycznych znajdziemy tam spływy kajakowe i przepiękne trasy spacerowe. 

Kaplica Templariuszy w Chwarszczanach 

Teraz propozycja dla miłośników historii, czyli kaplica Templariuszy w Chwarszczanach. Przygotuj się na to, że budynek jest niewielki, jak to kaplica. Za to skrywa wiele zamierzchłych tajemnic. Kaplica Templariuszy jest jednym z najcenniejszych zabytków Pomorza. Została wybudowana w XIII wieku, a dziś trwają tam prace archeologiczne, dzięki którym odkrywane są kolejne zabytkowe artefakty. Templariusze, czyli bracia Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona jako pierwsi stosowali antybiotyki. Użyczali pożyczek królom i udało im się zbudować niezwykle silne państwo. Kaplica w Chwarszczanach to obowiązkowy punkt turystycznej trasy Pomorza.  

Krzywy las 

W województwie Zachodniopomorskim znajdziemy wyjątkowy las, który wart jest odwiedzenia.  Krzywy las, faktycznie jest krzywy, a dokładniej to zakrzywione są jego drzewa. Swoją nazwę zawdzięcza zdeformowanym sosnom, których pnie układają się w kształt haków. Trzeba przyznać, że drzewa wyglądają zjawiskowo. Spacerując po lesie możesz poczuć się jak w filmie. Jak Hobbit z Władcy Pierścieni. Teorii, które wyjaśniają uformowanie drzew jest kilka. Jedna z nich mówi, że zakrzywione sosny powstały w wyniku czynnika ludzkiego. Małe drzewka specjalnie były zakrzywianie w celach stolarskich. Jak było naprawdę – nie wiadomo. 

 

Dodaj komentarz