Pomysły na niezapomniane firmowe imprezy integracyjne

Jeżeli przyjazna atmosfera w pracy jest dla Ciebie ważna, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak istotne są imprezy integracyjne. Zgrany team, to nie tylko bardziej zmotywowani pracownicy, ale także lepiej obsłużeni klienci. Dobre relacje między pracownikami wpływają na ich podejście do pracy i przekładają się na większe zaangażowanie. Dlatego warto organizować firmowe imprezy integracyjne. Nie masz pomysłu? Zobacz nasze propozycje na udaną imprezę integracyjną. 

Impreza integracyjna: warsztaty 

Wspólne warsztaty są bardzo dobrym sposobem na integrację grupową. Pracownicy mają szansę na zdobycie ciekawych umiejętności poza pracą i spędzenia czasu w przyjemnej atmosferze. Wybór warsztatów jest ogromny. Warto zrobić głosowanie wśród pracowników, który warsztat interesuje ich najbardziej i wybrać ten, który zdobył największą ilość głosów. Do najpopularniejszych warsztatów grupowych należą warsztaty kulinarne. Wspólne gotowanie staje się świetną zabawą, a na koniec zorganizowana jest degustacja przyrządzonych posiłków. Inną propozycją są warsztaty filmowe. To dobry pomysł dla małych i średnich firm lub zespołów. Każdy z pracowników zostaje zaangażowany. Ktoś na jeden dzień stanie się reżyserem, ktoś kamerzystą lub aktorem. Pracownicy w warsztatach filmowych będą mieli okazję na stworzenie własnego krótkometrażowego filmu.

A może warsztaty fotograficzne lub ceramiczne? Warsztaty ceramiczne stają się coraz popularniejsze. To ciekawy pomysł na wydobycie kreatywności z pracowników. Każdy uczestnik może stworzyć własny przedmiot, np. użytku kuchennego. Kuchnia pracownicza pełna własnoręcznie wykonanych kubków będzie przypominać o przyjemnej integracji. 

Weekendowy wyjazd integracyjny 

Dwudniowy wyjazd integracyjny jest nieco bardziej skomplikowany do zorganizowania, ale zdecydowanie wart zachodu. Weekendowa ucieczka z miasta (i biura) z całą pewnością ucieszy pracowników i pozwoli na szybką regenerację. Jeden dzień można poświęcić na zabawy integracyjne, np. w terenie, wieczorem impreza, a drugiego dnia wspólne śniadanie i powrót do miasta. Z tego rozwiązania szczególnie warto skorzystać w sezonie wiosenno-letnim, kiedy dopisuje pogoda. Piknik integracyjny, gry terenowe lub warsztaty w plenerze. Pomysłów jest wiele! Pięknym miejscem, które oferuje organizację przyjęć firmowych jest wiesiółka.pl.

Integracja wraz ze społeczną odpowiedzialnością 

Integrację pracowniczą możesz połączyć ze społeczną odpowiedzialnością. Co to znaczy? Ciekawym pomysłem są warsztaty budowania bud dla psów, które następnie przekazuje się do potrzebującego schroniska. Tym sposobem wraz z integracją spełniacie dobry uczynek. 

Dodaj komentarz