Koszule XXL – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Koszule XXL – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Duże koszule XXL też mogą wyglądać niezwykle elegancko! Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać ją do sylwetki oraz danej stylizacji. Z naszego artykułu dowiesz się, jakimi zasadami warto kierować się podczas wyboru idealnej koszuli. Kilka prostych trików sprawi, że nawet nieco większa sylwetka będzie prezentować się doskonale.

Koszule XXL – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Każdy typ sylwetki wiąże się z koniecznością odpowiedniego doboru kroju i fasonu ubrań. Dotyczy to zarówno osób szczupłych, jak i puszystych. Właściwie dopasowane elementy garderoby sprawiają, że możemy ukryć niektóre mankamenty figury oraz uwydatnić jej walory. W przypadku mężczyzn szczególną rozwagę należy zachować, wybierając koszulę, którą zwykle kojarzymy z eleganckim wyglądem i formalnymi okazjami. Wyjątkowe okoliczności wiążą się z koniecznością zadbania o gustowny wygląd. Sam krój i wzór koszuli nie zagwarantuje nam jednak sukcesu. Do tego potrzebny jest jeszcze właściwie dobrany rozmiar i typ koszuli, dzięki któremu na większym mężczyźnie wygląda ona idealnie. Jak dobierać koszule XXL? Zapraszamy do lektury.

Zwróć uwagę na wymiary

Perfekcyjna koszula puszystego mężczyzny nie może być ani zbyt obcisła, ani zbyt luźna. Nieprzylegający idealnie do ciała materiał sprawi, że sylwetka będzie prezentować się zdecydowanie najlepiej. Jeśli chodzi o kołnierzyk, to zastosowanie ma tutaj zasada dwóch palców, według której pomiędzy szyję a materiał koszuli nie może mieścić się więcej niż wspomniane dwa palce. Warto również zadbać o to, by koszula nie była zbyt długa, jeśli ma pozostać ona wypuszczona ze spodni. Krótka koszula sprawi, że sylwetka stanie się optycznie smuklejsza. Stosując się do tych reguł, mężczyzna noszący rozmiar XXL z pewnością będzie zadowolony ze swojego eleganckiego wyglądu. Dzięki nim będzie mógł uniknąć modowej wpadki i zapewnić sobie gustowny strój.

Jaki wzór koszuli XXL wybrać?

Duża koszula przeznaczonego dla pana noszącego rozmiar XXL nie może być zbyt wzorzysta. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się kolory jednolite. Dobrym rozwiązaniem będą też pionowe prążki i paski, które optycznie wydłużą sylwetkę. Jeśli jednak zależy nam na innych wzorach, warto trzymać się zasady, by były one drobne, ponieważ duże wzory mogą optycznie dodać kilka kilogramów. Z całą pewnością należy jednak unikać pasów ułożonych poziomo, które poszerzają sylwetkę. Jednolite koszule XXL również będą rewelacyjną opcją. Wybór koloru nie powinien sprawić większego problemu, jednak jeśli najbardziej zależy nam na ukryciu wystających fałdek, najlepiej zdecydować się na ciemne barwy.

Dodaj komentarz