Koszula XXL – jak z jej pomocą wyszczuplić sylwetkę?

Koszula XXL – jak z jej pomocą wyszczuplić sylwetkę?

Czy koszula XXL może prezentować się bez zarzutów? Oczywiście! Nawet większych rozmiarów koszula może sprawić, że mężczyzna poczuje się elegancko i stylowo. W naszym artykule znajdziesz kilka przydatnych trików, dzięki którym koszula XXL stanie się Twoim nowym ulubionym elementem garderoby!

Koszula XXL – jak z jej pomocą wyszczuplić sylwetkę?

Czasami zdarza się, że nie jesteśmy zadowoleni z budowy swojego ciała, a pewność siebie odbierają nam wystające fałdki czy większy brzuch. Na szczęście dzięki odpowiednio dobranym ubraniom możemy sprawić, że sylwetka będzie prezentowała się naprawdę dobrze! Jednym z obowiązkowych elementów garderoby eleganckiego mężczyzny jest odpowiednio dopasowana koszula. Właściwy fason i stonowany kolor powodują, że podczas wyjścia na bankiet czy ważną uroczystość możemy poczuć się naprawdę wytwornie. Koszula zapewnia w takich sytuacjach ubiór adekwatny do podniosłych okoliczności. Z jakich trików warto skorzystać, aby koszula XXL wyglądała idealnie na puszystym mężczyźnie?

Koszula XXL maskująca mankamenty sylwetki

Czy koszula może wyszczuplać? Oczywiście, że tak! Kluczem do sukcesu pod tym względem jest jednak właściwie dobrany rozmiar. Jedynie dopasowana koszula, która nie jest ani zbyt obcisła, ani zbyt luźna sprawia, że sylwetka wygląda rewelacyjnie. Oprócz tego ważny jest wzór i kolor wybranej koszuli XXL. Jak w przypadku każdego innego elementu garderoby, tutaj również działa zasada mówiąca, że ciemne kolory wyszczuplają. Jeśli zatem w szczególny sposób zależy nam na ukryciu pewnych niedoskonałości sylwetki, warto zdecydować się na granatowy, grafitowy lub czarny odcień. Osoby preferujące jasne kolory nie muszą się jednak martwić. Wyszczuplający efekt mogą uzyskać poprzez zastosowanie koszuli z drobnymi wzorkami – najlepsze w tej roli będą pionowe paski lub prążki.

Inne przydatne triki

Dla wielu osób problemem w trakcie noszenia koszuli jest “znikająca” szyja. Aby jednak ją optycznie wydłużyć, należy wybrać kołnierzyk typu kent, który ma dłuższe wyłogi i idealnie sprawdza się w przypadku koszuli XXL. Oprócz tego warto zdecydować się na guziczki, których zadaniem jest usztywnienie kołnierzyka – w ten sposób dodatkowo ją wydłużymy i wyszczuplimy. Jeśli odpowiednio dopasowana koszula to za mało, dobrze jest też zaopatrzyć się w krawat, który “dzieli” koszulę na pół i powoduje, że sylwetka staje się wysmuklona. Wielu mężczyzn nie przepada jednak za noszeniem krawata. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się koszula posiadająca kontrastowe wykończenie listwy guzikowej i wewnętrznego obszycia kołnierzyka. 

Dodaj komentarz