Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy

Ludzie kochają biżuterię. Starają się, by idealnie komponowała się z całym ubiorem. Często godzinami dobierają odpowiednie dodatki. Jak to jest w przypadku kolczyków? W jaki sposób dopasować je do kształtu twarzy? Nic łatwiejszego! Dzięki temu poradnikowi szybko nauczysz się dobierać biżuterię.

Dobieranie kolczyków

Kolczyki zapewniają nam wygląd pełen powabu, elegancji i uroku. Idealnie dobrane potrafią nadać wyrazu całemu outfitowi. Sprawdzają się jako dodatki do małej czarnej, kwiecistej spódnicy lub zestawu ze spodniami. Biżuteria ta sprawdza się jako element, dzięki któremu możemy zmienić wygląd naszej twarzy. Zobacz, jakie cuda mogą zdziałać wiszące kolczyki lub takie duże i okrągłe. Kolczyki mogą sprawić, że będziesz wyglądać stonowanie, wyrafinowanie lub szalenie.

Twarz okrągła

Mówi się, że to bardzo pucołowaty typ twarzy. Najszerszym miejscem są policzki. Posiadaczki jej często zastanawiają się na tym, jak ją wyszczuplić. W tym celu często stosują specjalny makijaż. Pomocne mogą okazać się kolczyki wiszące o wydłużonym kształcie. Dzięki temu rysy Twojej twarzy staną się wydłużone i będą sprawiały wrażenie szczuplejszych. Ciekawym wyborem mogą być tzw. chandelier earrings, które mają ciekawy wzór. Jakich kolczyków najlepiej unikać? Okrągłe mogą podkreślić mankamenty twarzy, które chcesz ukryć.

Twarz owalna

Posiadaczki tej twarzy to szczęściary. Rysy w niej są całkowicie regularne, a wybór kolczyków do najtrudniejszych nie należy. Możesz wybierać dosłownie ze wszystkich wzorów. Lubisz okrągłe, malutkie lub wiszące? To dobrze się składa! Warto zaopatrzyć się też w parę, która wyglądem przypomina figury geometryczne, na przykład trójkąty.

Musisz tylko uważać na jeden mały szczegół – biżuteria nie może być zbyt długa. Odpowiednia wielkość pozwoli uniknąć Ci wydłużenia twarzy, które może wyglądać bardzo śmiesznie.

Twarz trójkątna (w kształcie serca)

Zadaniem kolczyków będzie zrównoważenie kształtu twarzy. Dobrze dobrana biżuteria sprawi, że rysy będą bardziej regularne i naturalne. Krótkie kolczyki sprawią, że dolna część twarzy stanie się bardziej wyrazista. Sprawdzić się mogą również te dłuższe, ale ich góra musi być węższa od dołu. Wiszące kolczyki o regularnym kształcie mogą sprawić, że będziesz wyglądać karykaturalnie.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa ma to do siebie, że jej szerokość jest taka sama w każdym miejscu. Rysy są bardzo wyraziste i szorstkie. Zadaniem kolczyków jest zapewnienie twarzy opływowości. Tutaj sprawdzi się delikatna biżuteria w kształcie łezek, kul lub obręczy. One sprawią, że rysy staną się wygładzone.

 

Dodaj komentarz