Sposoby na walkę z migreną

Sposoby na walkę z migreną

Migrena to schorzenie, które może bardzo negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie. Wiele objawów migreny, które są intensywne może całkowicie utrudniać codzienne funkcjonowanie. W trakcie migreny mogą występować takie problemy, jak między innymi nudności, które mogą prowadzić do wymiotów. Pojawia się również nadwrażliwość na zapachy, dźwięki oraz światło.

Walkę z migreną można prowadzić z zastosowaniem domowych sposobów. Ważne jest, by w trakcie pojawiania się problemów migrenowych znaleźć ciche oraz wygodne miejsce, szczególnie w momencie występowania ataków migreny. Pokój, w którym się przebywa powinien być tak przygotowany, by ograniczyć światłowstręt, co można zrobić poprzez zasłonięcie okien oraz maksymalne zredukowanie światła poprzez usunięcie źródeł światła.

Dobrym pomysłem na ograniczenie bólu jest zastosowanie okładów. Można stosować na zmianę ciepłych oraz zimnych okładów. Jednocześnie ucisk na tętnice na skroniach pozwala na zapobieżenie intensyfikowania się najbardziej dolegliwego bólu.

W trakcie ataków migreny można również stosować dostępne leki bez recepty. Można sięgnąć między innymi na paracetamol czy ibuprofen, które posiadają pewne dawki środków przeciwbólowych a jednocześnie działają rozgrzewająco. Jednocześnie należy bardzo uważać, by nie stosować nadmiernych dawek leku. Przy silnym bólu wiele osób decyduje się na stosowanie kilku tabletek, co niestety może prowadzić do przedawkowania. Ilość tabletek zastosowanych w ciągu dnia powinna być zawsze zgodna z ulotką również w zakresie częstotliwości stosowania.