Kredyt konsolidacyjny nie jest tak złożonym zobowiązaniem, jak na przykład kredyt hipoteczny, ale nie da się ukryć, że jest on bardziej skomplikowany niż zwykły kredyt gotówkowy. Dlatego też, jeśli planujemy go wziąć bądź dopiero się nad tym zastanawiamy, warto wiedzieć, jak to zrobić – krok po kroku, tak, aby każdy etap był jasny i w pełni zrozumiały.
Wybierz kredyty do konsolidacji i znajdź najlepszą ofertę
W pierwszej kolejności musimy zdecydować, które kredyty chcemy połączyć. Banki dopuszczają konsolidację różnego rodzaju zobowiązań: kredytów gotówkowych, kart kredytowych, kredytów odnawialnych, a nawet innych kredytów konsolidacyjnych. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak długi okres spłaty jeszcze pozostał dla danego kredytu i czy zostanie prowizja za wcześniejszą jego spłatę.
Kiedy już będziemy mieli w tym zakresie wszystko ustalone, następnym krokiem jest znalezienie najlepszej dostępnej oferty kredytu, zawnioskowanie o niego i otrzymanie pozytywnej decyzji. Łatwiej jest jednak to powiedzieć niż to zrobić – ofert kredytów jest bardzo wiele i laik może nie wiedzieć, która z nich jest najkorzystniejsza. Dlatego też optymalnym wyjściem jest skontaktowanie się z profesjonalnym pośrednikiem kredytowym, dostępnym tutaj: https://splatakredytow.pl/splata-kredytow/. Pozyskaniem kredytu zajmie się wtedy w naszym imieniu doświadczony specjalista.
Nowy kredytodawca spłaci długi
Kiedy już uda nam się otrzymać kredyt, nowy wierzyciel spłaci w naszym imieniu wybrane przez nas wcześniej zobowiązania. W związku z tym starym kredytodawcom nie będziemy już niczego winni, a wystarczy, że będziemy spłacać na czas jedną comiesięczną ratę kredytu konsolidacyjnego.
Rata kredytu konsolidacyjnego w założeniu powinna być niższa niż suma rat połączonych kredytów, co czyni konsolidację tak cenionym i popularnym rozwiązaniem. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu spłaty zobowiązania do okresu optymalnego dla danej osoby. Trzeba przy tym wskazać, że otrzymanie kredytu konsolidacyjnego wymaga spełnienia pewnych warunków, przede wszystkim w zakresie historii kredytowej i zdolności kredytowej.
Niska zdolność kredytowa lub negatywna historia kredytowa mogą znacząco utrudnić otrzymanie wymarzonego kredytu. Jednak również w tej sytuacji nieoceniona będzie pomoc wspomnianego już pośrednika kredytowego, którego można znaleźć pod tym adresem: https://splatakredytow.pl/splata-kredytow/. Nie są mu straszne nawet najcięższe i najbardziej skomplikowane przypadki. Wiedza, doświadczenie i sieć kontaktów na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach finansowych pozwalają mu osiągać satysfakcjonujące rezultaty.