DJ na przyjęciu weselnym

DJ na przyjęciu weselnym

Po wybraniu DJ na wesele i podpisaniu umowy warto poświęcić kilka godzin na przygotowanie odpowiednich informacji, które będziemy mogli przekazać muzykowi,a które mogą mieć spore znaczenie przy przebiegu całej uroczystości.

Jedną z najistotniejszych kwestii jest program całego przyjęcia, wraz z dokładnie podanym godzinami – godzina rozpoczęcia, czas na obiad, pierwszy taniec, ewentualne zabawy dla dzieci, proponowane gry, krojenie tortu, rozpoczęcie zabawy przez starszych gości, podziękowanie dla rodziców, oczepiny czy też inne wesele4kwestie.

Przy każdym punkcie warto wypisać, jakiej muzyki oczekujemy lub przynajmniej jaki styl byłby najbardziej dla nas odpowiedni. Kolejną kwestią, którą wiele młodych par pomija, a może się okazać niezwykle istotna, jest lista utworów, które chcielibyśmy podczas przyjęcia usłyszeć, oraz takich, których sobie nie życzymy. Jeżeli wiemy, że nasi gości mogą prosić o dedykacje wybierając konkretne utwory, również powinniśmy umieścić je na liście. Po przygotowaniu listy utworów oraz stylów przychodzi czas na bardziej prozaiczne rzeczy, takie jak adres sali weselnej, godzinę rozpoczęcia przyjęcia, godzinę szacowanego zakończenia.

Należy przy tym pamiętać, że jeżeli zamawiamy DJa rok wcześniej, mogą wydarzyć się pewne nieoczekiwane sytuacje, dlatego najlepiej na 3 lub 4 miesiące przed przyjęciem skontaktować się z nim i zapytać, czy wszystko jest w porządku, a na kilka dni przed weselem upewnić się, czy DJ wie dokładnie, gdzie znajduje się sala i czy będzie w niej odpowiednio wcześniej. Na kilka tygodni przed planowaną uroczystością należy też poinformować DJa o ostatecznej liczbie gości, wyszczególniając ile spośród nich to dzieci, ile osoby dorosłe, a ile starsze, podsuwając przy tym na przykład pomysł na zagranie szlagieru z lat młodości dziadków w godzinach popołudniowych, kiedy nie będą oni jeszcze zbyt zmęczeni, by zatańczyć z parą młodą. Ciekawym pomysłem jest także podanie DJowi danych kontaktowych jednej lub dwóch osób, do których ma się zaufanie, na przykład świadków, tak aby mogli oni pomóc w zorganizowaniu niespodzianki dla was.

Dodaj komentarz