Pyszny i zdrowy miód pszczeli

W celu zachowania młodości oraz urody każdy jest w stanie zrobić wiele. Absolutnie nie zaskakuje więc, że sporo osób potrafi wydać na ten cel niemało pieniędzy. W panującym chaosie reklam kremów i kapsułek zapomina się o tanich, skutecznych i starych jak świat metodach na poprawę urody. Niewątpliwie bardzo skutecznym sposobem na młody wygląd okazuje się być coś, co niemal każdy posiada w swojej kuchni – miód pszczeli. Zakres jego zastosowania jest bardzo szeroki. Począwszy od bezpośredniej konsumpcji, dodawania do herbaty i ciast poprzez nakładanie go na skórę lub włosy, a kończąc na smarowaniu np. oparzeń lub ran.

Miód wspaniale zastępuje niezdrowy cukier i można powiedzieć, że mając go w swojej kuchni wcale nie trzeba mieć już cukru, gdyż do niczego nie będzie już potrzebny. Miód pszczeli doskonale sprawdza się również jako maseczka nakładana na twarz. Regularne stosowanie go w taki sposób wygładza drobne zmarszczki, rozjaśnia cerę i głęboko ją odżywia.

Wybornie działa też na włosy, a szczególnie na ich końce, jeśli są suche lub rozdwojone. Uniwersalne właściwości miodu pozwalają go również stosować na rany w celu przyspieszenia gojenia i oczyszczenia z zakażeń. Powstałe w wyniku ran nieestetyczne blizny miód pszczeli doskonale wygładza, a nawet przy dłuższym zastosowaniu potrafi zupełnie zlikwidować.