Doradztwo kredytowe Poznań

Doradztwo kredytowe to bardzo interesujący, a jednocześnie ważny temat. Jak sama nazwa wskazuje, dotyczy ono udzielania i otrzymywania profesjonalnych porad związanych z kredytami, czyli zobowiązaniami finansowymi, w ramach których bank pożyczka kredytobiorcy określoną sumę na wskazany okres za pewną opłatą.

Spora część Polaków weźmie w swoim życiu jakiś kredyt, a w wielu przypadkach nie obejdzie się bez co najmniej jednego kredytu bardzo dużego (zazwyczaj będzie to kredyt hipoteczny na zakup lub budowę nieruchomości), więc jest to kwestia, która powinna interesować niemal każdego.

Doradztwo kredytowe – na czym polega?

Nazwa “doradztwo” może sugerować, że ekspert, który świadczy taką usługę, jedynie odpowiada na pytania, wyjaśnia pewne kwestie czy podpowiada, co zrobić. W rzeczywistości jednak zakres jego możliwości jest znacznie szerszy. Dobrzy doradcy kredytowi, czyli na przykład eksperci z kredytpoznan.pl, wspierają kredytobiorcę nie tylko w zakresie teoretycznym, ale też praktycznym.

W związku z tym między innymi obliczają jego zdolność kredytową, porównują dostępne w danym momencie oferty kredytów w różnych bankach i wybierają te najlepsze, a także negocjują z bankiem i przygotowują wniosek kredytowy. Wszystko to sprawia, że cały proces zaciągnięcia zobowiązania finansowego staje się znacznie szybszy, prostszy i mniej stresujący niż w przypadku, gdyby dana osoba zdecydowała się przejść przez niego całkowicie samodzielnie.

Kto powinien zgłosić się do doradcy kredytowego?

Doradztwo kredytowe może być korzystne praktycznie dla każdej osoby, które planuje zaciągnięcie zobowiązania finansowego. Trzeba jednak wskazać, że im większa jego suma, tym bardziej potrzebne będą usługi specjalisty, ponieważ o większą kwotę będzie można niepotrzebnie przepłacić, działając samodzielnie. Oznacza to, że, jeśli ktoś zastanawia się nad dużym kredytem, na przykład kredytem hipotecznym opiewającym na kilkaset tysięcy złotych, zwrócenie się do doradcy będzie najlepszym wyborem.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby skontaktować się z nim także w przypadku mniejszych kredytów czy zobowiązań innego typu, na przykład kredytów gotówkowych, samochodowych czy konsolidacyjnych. W każdym z tych przypadków profesjonalne doradztwo kredytowe może pozwolić na ograniczenie kosztów związanych z kredytem przy jednoczesnym zmniejszeniu do minimum ilości formalności z nim związanych.

Przykładowo, prawidłowe wypełnienie wniosku kredytowego jest niezwykle ważne, ponieważ nawet mała pomyłka może wymagać korekty, która wydłuży cały proces rozpatrywania wniosku i wypłaty środków. Biorąc pod uwagę, że o pomyłkę jest łatwo, jeśli nie ma się dużego doświadczenia w wypełnianiu tego typu dokumentów, bez wątpienia lepiej, aby tą kwestię zajął się wykwalifikowany specjalista.

Dodaj komentarz