Jakie zalety mają drzwi szklane? Postaw na nowoczesne rozwiązania 

Szklane drzwi to wciąż rozwiązanie oryginalne, chociaż staje się coraz popularniejsze. Drzwi ze szkła pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz i idealnie komponują się z pomieszczeniami w stylu minimalistycznym, loftowym, czy skandynawskim. Co ważne, optycznie powiększają pomieszczenie, jednocześnie pozwalając uzyskać prywatność. Jakie zalety mają drzwi szklane i kiedy warto się na takie rozwiązanie zdecydować? Zobacz, gdzie sprawdzą się drzwi ze szkła.

Drzwi szklane optycznie powiększą pomieszczenie 

Szkło na wymiar, także w postaci drzwi, to bardzo dobre rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń. Takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że staje się ona bardziej otwarta. Choć w przestronnych domach, czy mieszkaniach, takie drzwi również się sprawdzą. Drzwi szklane nie tylko przepuszczają dużo światła, ale także odbijają naturalne promienie słoneczne. W efekcie pomieszczenie jest lepiej oświetlone i wydaje się być optycznie większe. Co więcej, taki pokój jest wizualnie lżejszy. Z tego względu szklane drzwi dobrze jest zastosować w niewielkich pomieszczeniach, które potrzebują powiększenia. 

Drzwi ze szkła możesz zamówić na wymiar. Tym sposobem możesz idealnie dopasować je do swoich potrzeb i wnętrza, w którym będą się znajdować. Szklanymi drzwiami możesz więc urządzić pomieszczenie wedle własnego upodobania. Takie rozwiązanie idealnie komponuje się ze stylem minimalistycznym, skandynawskim i nowoczesnym. 

Postaw na nowoczesne drzwi ze szkła 

Nowoczesne szklane drzwi wykonywane są z wysokiej jakości szkła hartowanego. Dzięki temu są wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Takie drzwi wykonane na zamówienie są przesuwane i pozwalają kształtować przestrzeń w dowolny sposób. Rozwiązanie tego typu możemy wykorzystać do podzielenia pomieszczenia. Szklanymi drzwiami możemy na przykład oddzielić jadalnię od salonu, czy ogrodzić aneks kuchenny.

Bardzo ważnym elementem drzwi ze szkła są zawiasy, zamki i uchwyty. Te z kolei wykonane są te stali, która bardzo dobrze łączy się ze szkłem. Zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, jak i walory estetyczne. Te dwa materiały tworzą stylowy i wytrzymały produkt. Co więcej, idealnie się uzupełniają pod względem stylistycznym. Decydując się na drzwi szklane na zamówienie, masz możliwość personalizacji zamówienia. I nie chodzi tylko o wymiary. W zależności od potrzeb możesz postawić na półprzezroczyste szkło, które pozwoli na uzyskanie większej prywatności, lub całkowicie przepuszczające.  

Dodaj komentarz