Najpiękniejsze stroiki na święta

Z pewnością każdego z nas cieszy widok pięknie udekorowanego domu na święta. Wszystko wokół lśni, a blask świątecznych lampek nadaje magiczny klimat. Ozdoby świąteczne są często sentymentalne i urokliwe. Dlatego ,że używamy ich tylko w tym jedynym czasie w roku. Zatem każdy marzy, by były piękne i zaskoczyły wszystkich domowników. Jednak aby tego dokonać potrzeba wiele trudu. Zwłaszcza jeśli chodzi o przygotowanie świątecznych dekoracji. Oczywiście można wybrać się do sklepu i kupić gotowe produkty. Jednak znacznie więcej radości i satysfakcji daje nam coś, co zrobimy samodzielnie. Jednak warto wspomnieć, że nie każdą dekorację da się odtworzyć. Dodatkowo przy świątecznych zawirowaniach często brakuje nam czasu na dodatkowe czynności. Zwłaszcza że sklepowe półki aż uginają się od dekoracyjnych nowości. Dostępność artykułów jest tak ogromna, że ich wybór może przyprawiać o zawrót głowy. Są jednak takie dekoracje świąteczne, które nie wymagają ogromu czasu do przygotowania. Mam na myśli stroiki.

Stroiki na święta

To chyba jedna z najbardziej popularnych dekoracji w tym okresie roku. Kwiaciarnie aż kuszą ich różnorodnością, kolorem czy kształtem. Przed zakupem warto jednak przemyśleć materiał, z jakiego są wykonane. Jeśli szukasz dekoracji na kilka sezonów, postaw na sztuczne gałązki, kwiaty i dodatki. W ten sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze na przyszły sezon. Ta forma dekoracji jest uniwersalna i świetnie sprawdzi się np. przed domem. Dodatkowym plusem sztucznych stroików jest możliwość ustawienia ich na cmentarzu. Pięknie ozdobią grób przez cały świąteczny czas. Jeśli znudzi Ci się wybrana kolorystyka, wystarczy, że wymienisz dodatki. W ten sposób stworzysz zupełnie nową aranżację.

Pięknie i dostojnie prezentują się stroiki wykonane z żywych elementów. Zielone gałązki świerku czy sosny, do tego żywe kwiaty i malutkie dekoracje. Wszystko oczywiście dobrane w ulubionej kolorystyce. Świetnie sprawdzi się jako stroik na stół na święta bożego narodzenia.

Najprostszy stroik na stół na święta bożego narodzenia? Do jego stworzenia potrzebne będą zielone gałązki i świeca wigilijna. Prosto, a zarazem pięknie i elegancko. Wystarczy rozłożyć w misce gałązki dookoła postawionej świecy. Zgodzisz się ze mną, że to pomysł nawet dla najbardziej zabieganych osób?

Stroiki na święta z szyszek

To bardzo uniwersalna i unikatowa metoda tworzenia świątecznego stroika. Swoim wyglądem zupełnie odbiega od tradycyjnego stroika. Jednak dzięki temu zyskuje piękną formę. Jak wykonać taki stroik samodzielnie? Przede wszystkim zadbać o odpowiednią ilość szyszek. Można je pozbierać już wcześniej i dobrze wysuszyć. Następnie zdecyduj jaki kształt stroika Cię interesuje. Najczęściej wybieraną formą jest wianek. Zatem układaj szyszki na kształt wianka i sklejaj je za pomocą kleju. Najlepiej sprawdzi się klej na gorąco. Łatwiejszą formą jest stroik z miejscem na świeczki. Zazwyczaj jest podłużnego kształtu, a na miejscu świeczek montuje się małe słoiczki. Wystarczy w nich umieścić małe świeczki. Miejsca pomiędzy słoikami uzupełnij szyszkami. Proste, a zarazem jakie piękne, prawda?

Zdarzają się także stroiki w kształcie choinek. Ta inna forma świątecznej dekoracji też z łatwością jest do zrobienia w domu. Można wcześniej przygotować sobie stelaż choinki. Najlepiej sprawdzi się stożek. Następnie umieść go na stabilnym podłożu. Gotowy stelaż wyklejaj przygotowanymi szyszkami. Do każdego z wyżej wymienionych stroików można doczepić ulubione dodatki. Świetnie sprawdzą się także świąteczne małe akcenty. Każdy stroik na święta z szyszek może być dodatkiem lub głównym prezentem. Z pewnością ucieszy obdarowaną osobę i odmieni jej świąteczny wystrój.

Stojaki na bombkę

Stojak na bombkę to także forma pięknej świątecznej dekoracji. Być może samodzielne wykonanie stelażu do bombki może być trudne. Za to jego wykończenie czy przygotowanie bombki, można stworzyć z łatwością. Wszystko zależy od wielkości stojaka na bombkę. Im większy, tym lepsze pole do popisu. Pięknie sprawdzi się na nim dużą przezroczysta bombka. Można w niej umieścić wasze rodzinne zdjęcie. To także ciekawy pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Pięknie zaprezentuje się także bombka ręcznie malowana. Drewniany stojak na bombkę pięknie podkreśli jej wyjątkowość. W ten sposób będzie ona wyszczególniona i zajmie szczególne miejsce w naszym domu. Stojak to także dobra alternatywa dla dużych bombek. Zwłaszcza jeśli nie da się ich zawiesić na małej choince. Dzięki temu bez wyrzutów sumienia mogą towarzyszyć nam przez całe święta.

Drewniany stojak na bombkę to dobra alternatywa dla ludzi z artystyczną duszą. Z łatwością można go przyozdobić i zupełnie zmienić jego pierwotny wygląd. Możesz doczepić do niego zielone gałązki, malutkie bombki czy kokardy. W ten sposób stworzysz swój unikatowy i wyjątkowy stojak. Przede wszystkim taki, który spełni Twoje dekoracyjne oczekiwania.

Dodaj komentarz