Zakładamy szambo.

Zakładamy szambo.

Inwestycja w nowy dom to ogromny wydatek, ale także wielka odpowiedzialność i szereg spraw do załatwienia w związku z jego budową. Jeśli budujemy dom od podstaw, a nie kupujemy używany i już stojący, musimy przejść całą procedurę, zanim w ogóle rozpocznie się praktyczny etap budowy. Jak wiadomo musimy mieć działkę, na której postawimy dom i tutaj powinny na początku być uregulowane sprawy z geodetą. Na pewno także musimy się dowiedzieć, czy pobliski teren i budynki, które ewentualnie stoją już zbudowane obok naszej działki, są skanalizowane czy nie.

 

Tu zajmiemy się przypadkiem, w którym posesje nie zostały skanalizowane, a więc nie ma podłączenia do miejskiej kanalizacji, a co za tym idzie konieczna jest budowa szamba.

Szambo to konieczność uregulowana przez przepisy. Każdy właściciel posesji, musi posiadać zbiornik, do którego odprowadzane będą nieczystości płynne z budynku. Konieczne jest zatem złożenie odpowiedniego zgłoszenia do urzędu miasta lub starostwa, o planowanej budowie szamba. Po otrzymaniu stosownych pozwoleń i wyznaczeniu odpowiedniego miejsca na posesji, można wybudować szambo. W sprzedaży dostępnych jest wiele zbiorników jedno i dwukomorowych z tworzywa sztucznego, ale także możemy zdecydować się na betonowy zbiornik na szambo, który z uwagi na swoją wagę musi być zamontowany z pomocą ciężkiego sprzętu.

 

Wywóz szamba w Warszawie i Łomiankach.

Gdy mamy już w pełni zainstalowane szambo, wkopane w ziemię na odpowiednią głębokość i podłączone do budynku za pomocą rury odprowadzającej ścieki do zbiornika, oraz posiadające odpowiednie odprowadzenie dla pojazdów asenizacyjnych, powinniśmy jak najszybciej poszukać w najbliższym rejonie firmy, zajmującej się wywozem szamba.

W Łomiankach i Warszawie działa kilka firm, które mogą zająć się realizacją usług asenizacyjnych.

Możemy znaleźć kogoś z polecenia, lub poszukać w internecie firmy, która będzie obsługiwała lokalizację, w której znajduje się nasza posesja. Na stronie wywozimyszambo.pl możemy zapoznać się z usługami firmy, która zajmuje się wywozem szamba na terenie Warszawy, Łomianek, Starych Babic oraz Izabelina.  Jeżeli mamy pytania np. odnośnie cen lub terminów, dotyczących odbioru nieczystości, możemy bezpośrednio skontaktować się z firmą i ustalić szczegóły, które nas interesują.

 

Umowa na odbiór nieczystości płynnych.

Niezależnie od tego z jaką firmą podpisaną mamy umowę na odbiór nieczystości płynnych, musimy posiadać aktualną umowę. Umowa jest konieczna, gdyż to jest także uwarunkowane przepisami. Na każdą wykonaną usługę powinniśmy także otrzymywać oraz przechowywać wystawione przez firmę asenizacyjną faktury, które stanowić będą dowód odbioru nieczystości, oraz regularnej z nią współpracy. Musimy być pod tym względem zawsze przygotowani na ewentualną kontrolę z urzędu, która zweryfikuje to, czy posiadamy szambo legalnie i czy zgodnie z przepisami regularnie zamawiamy odbiór nieczystości. W sytuacji, gdy właściciel posesji nie posiada ważnej umowy, lub w ogóle nie ma jej podpisanej z żadną firmą, musi liczyć się z nałożeniem kary w postaci mandatu.

 

Opróżnianie szamba.

Możemy w szybki i dość prosty sposób ułatwić cały proces opróżniania szamba z naszej posesji. Gdy mamy zbyt mało miejsca, aby pojazd asenizacyjny dojechał blisko zbiornika, lub gdy chcemy aby odbiór nieczystości dokonywał się nawet bez naszej obecności, możemy zainstalować rurę odprowadzającą ścieki ze zbiornika, która wychodzić będzie poza teren naszej posesji, na końcu której zamontowana zostanie specjalna szybkozłączka. W ten sposób możliwe będzie szybkie i wygodne podłączenie pojazdu asenizacyjnego do rury odprowadzającej nieczystości, przez którą nastąpi wybranie zawartości zbiornika.

 

(artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz