Wykładzina na lotnisko – jakie musi spełnić wymagania?

Po większości lotnisk porusza się dziennie nawet kilka tysięcy osób lub więcej. Dodatkowo, nie tylko po wykładzinie chodzą ludzie, ale też są po niej ciągnięte bagaże, a czasami są też na nią upuszczane ciężkie torby, wózki i inne tego typu elementy. Krótko mówiąc, jest to podłoga, która sporo musi wytrzymać.

Nie można bowiem pozwolić na to, aby szybko się uszkadzała i zużywała, ponieważ zamknięcie części lotniska, aby wymienić w niej wykładzinę, jest sporym problemem. Dlatego też do wyboru wykładziny na lotnisko (czy też innego miejsca, w którym natężenie ruchu jest bardzo duże) trzeba podchodzić ostrożnie. Jakie wymagania musi spełnić taka wykładzina? Odpowiadamy!

Idealna wykładzina na lotnisko, czyli jaka?

Wykładzina na lotnisko powinna być przede wszystkim wytrzymała i żywotna. Takie warunki spełnia tak zwana wykładzina obiektowa, czyli specjalna wykładzina przeznaczona do zastosowania w takich miejscach, jak właśnie lotnisko, ale też centra handlowe, banki czy biura. Jest ona odporna nawet na bardzo intensywne użytkowanie i niestraszny jest jej duży, ciągły nacisk. Stawiając na wysokiej jakości wykładzinę obiektową, nie musimy się martwić, że po kilku tygodniach czy miesiącach w bardzo popularnym miejscu będzie ona wyglądała tragicznie i wymagała wymiany.

Żywotność i wytrzymałość to jednak nie wszystko. Bardzo istotny jest także aspekt akustyczny. Nie da się całkowicie uniknąć hałasu, jaki wiąże się z poruszaniem się dużej ilości osób na niewielkiej przestrzeni, zwłaszcza, jeśli dodamy do tego fakt, że na lotnisku trzeba się liczyć także z dźwiękami sunących po wykładzinie walizek. Warto jednak wiedzieć, że wykładziny biurowe mogą być zaprojektowane w taki sposób, aby dzięki swoim doskonałym parametrom akustycznym wyciszać dźwięki poruszania się po nich i sprawić, że przebywanie i poruszanie się po danym obiekcie będzie znacznie bardziej komfortowe.

Jaką wykładzinę wybrać na lotnisko?

Wybierając wykładzinę na lotnisko, powinniśmy przede wszystkim zainteresować się produktami renomowanych, sprawdzonych producentów, którzy cieszą się pozytywną opinią w branży. Warto rzucić okiem na opinie dotychczasowych klientów, szczególnie w zakresie wytrzymałości i jakości wykładziny.

Kiedy już znajdziemy producenta, którego produkty są naszym zdaniem godne uwagi, kolejny krok to dobór konkretnego modelu. Powinniśmy przy tym zwracać uwagę zarówno na parametry dotyczące materiałów i parametrów akustycznych, jak i na wygląd. Wykładzina na lotnisku może być bardzo minimalistyczna, ale nie oznacza to, że nie należy dopasować jej do reszty wystroju, tak, aby dobrze się prezentowała.

Dodaj komentarz