Ważne kwestie przy wyborze wózka dziecięcego

Wózki dziecięce to nieodłączna część kompletowania wyprawki dla dziecka. Czy lepiej kupić jeden uniwersalny, czy lepiej jednak zainwestować w kilka zależnie od wieku dziecka?

Zanim zaczniemy oglądać wózki dziecięce, musimy przede wszystkim sprecyzować, na jaki wydatek jesteśmy w stanie się zdecydować. Rozpiętość cenowa poszczególnych modeli jest tak olbrzymia, że bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Starajmy się kupić wózek u wiarygodnego sprzedawcy i obowiązkowo z gwarancją, w razie uszkodzeń unikniemy niepotrzebnych wydatków. Oprócz tego będziemy mogli w przyszłości łatwiej dokupić dodatkowy osprzęt. Bardzo ważna jest waga wózka, jeżeli czeka nas jego codzienne wnoszenie i znoszenie, trzeba wybrać jak najlżejszy model. Jeżeli mamy auto, bezwzględnie powinniśmy przetestować, czy wózek na pewno da się do niego włożyć.

Oglądając wózki dziecięce sprawdźmy, z czego są wykonane, najlżejsze będą te z aluminiowym stelażem (ale i droższe). Najmocniejsze są stelaże stalowe, ale waga takiego wózka jest już zdecydowanie duża. Dobrze jest też spróbować złożyć wózek w sklepie, żeby ocenić, czy damy sobie z tym radę będąc już z dzieckiem i czy składanie i rozłożenie odbywa się w miarę cicho. Przy okazji dobrze też przymierzyć wózek do bagażnika naszego pojazdu, żeby później uniknąć problemów z jego transportem. Zwróćmy też uwagę na koła, dobrze, żeby były pompowane, a ich rozmiar należy wybrać pod kątem podłoża, po którym najczęściej będą jeździły.

Porównując różne modele wózków dziecięcych przyjrzyjmy się też tapicerce, z czego jest wykonana i czy można ją zdejmować (np. do prania). Przy wózkach wielofunkcyjnych i spacerówkach dobrze znaleźć model z regulacją oparcia, dzięki temu dziecko będzie jednakowo wygodnie siedziało, jak i mogło leżeć. Powinny zainteresować nas też wszelkie dodatkowe akcesoria, jak chociażby koszyk na zakupy, przykrycie na nogi dobre na chłodne dni oraz osłony przeciwdeszczowe.

Przed podjęciem decyzji najlepiej przeszukać ofertę w internecie i przepytać znajomych, a gdy wytypujemy już kilka potencjalnych modeli, dopiero wtedy pójść do sklepu, żeby obejrzeć wybrane wózki dziecięce. Przy wyborze spacerówki dobrze na zakupy wybrać się z dzieckiem, będziemy mogli wtedy najlepiej ocenić, w którym modelu dziecku będzie najwygodniej i najbezpieczniej oraz przetestować, jak taki wózek prowadzi się przy obciążeniu lub jak pokonuje się nim przeszkody.

Dodaj komentarz