Ubezpieczenie OC Wrocław – bezpłatna pomoc dedykowanego eksperta

Ubezpieczenie OC Wrocław – bezpłatna pomoc dedykowanego eksperta

Szukasz najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia OC, ale nie wiesz którą wybrać? OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem samochodowym. Podstawowa wersja oczywiście jest najtańsza, ale nie znaczy, że najlepsza. Jeżeli zależy nam na dodatkowej ochronie, warto rozważyć nieco droższe opcje. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC Wrocław? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy dedykowanego eksperta ubezpieczeniowego. 

Jak wybrać ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne. Chociaż wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe w podstawowej wersji oferują ten sam zakres ochrony. Różni się za to cena i dodatkowe możliwości. I to właśnie na te wyznaczniki należy zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie OC. Dlaczego tak się dzieje? 

Zakres ochrony w podstawowej wersji ubezpieczenia OC jest regulowany ustawą. Określa ona, co ubezpieczenie powinno zawierać. Dzięki temu każda osoba z podstawową wersją ubezpieczenia podlega takiej samej ochronie, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, które wybierze. Ustawa jednak nie określa ceny, która idzie wraz z polisą ubezpieczeniową.  

Z tego właśnie względu ceny polis ubezpieczeniowych różnią się między innymi towarzystwami. Jeżeli zależy nam tylko na podstawowej ochronie OC, to przy wyborze możemy kierować się najniższą ceną. W takim przypadku najlepsze ubezpieczenie OC, to najtańsze ubezpieczenie. 

Dodatkowe polisy ubezpieczeniowe 

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wraz z podstawowym OC oferują dodatkowe polisy. Nierzadko zdarza się, że łączona oferta jest dużo korzystniejsza niż pojedyncze usługi. Należy jednak pamiętać, że zakres ochrony dodatkowych polis nie już regulowany ustawą. Tym samym mogą się znacznie od siebie różnić. 

Podstawowe ubezpieczenie OC chroni nas zarówno w przypadku jeżeli będziemy poszkodowani w wypadku, jak i jego sprawcami. Wypłacane jest z niego odszkodowanie za zniszczony samochód lub uszczerbek na zdrowiu. Natomiast dodatkowe polisy, takie jak AC, ubezpieczają nas także w przypadku kradzieży samochodu lub zniszczenia auta przez żywioły (np. podczas burzy). 

Dlaczego warto skorzystać z usług eksperta ubezpieczeniowego? 

Ekspert ubezpieczeniowy Ubezo.pl pomoże wybrać nam najkorzystniejszą ofertę cenową. Zarówno w przypadku ubezpieczenia podstawowego, jak i z dodatkową ochroną. Co ważniejsze korzystanie z usług eksperta ubezpieczeniowego nie niesie ze sobą ryzyka, za to wiele korzyści. Ponadto nie generuje także dodatkowych kosztów. Dzięki pomocy eksperta zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy przy wyborze najlepszego ubezpieczenia OC.

Dodaj komentarz