Trzy sposoby na lepszy sen

Dobry sen jest niezbędnym składnikiem zdrowego stylu życia. Brak snu ma daleko idący negatywny wpływ na nasze umysły i ciało. Na przykład, brak snu powoduje, że nasze ciało pragnie słodkich i tłustych pokarmów, ponieważ pracuje ciężko, aby utrzymać się metabolicznie podczas snu pozbawione. To podczas snu nasze ciała wykonują najważniejsze naprawy i prace konserwacyjne.

Wielu z nas nie korzysta z tego, ile śpimy, a wiele osób pozbawionych snu nawet nie zauważa, czasami dlatego, że poranna dawka kofeiny zasłania objawy. Na szczęście istnieje kilka prostych zmian w stylu życia, które każdy może zrobić, co znacznie poprawi jakość ich snu.

Nie używaj elektroniki przed snem

Kiedy przechodzimy przez nasz dzień, nasze mózgi wykorzystują szereg wskazówek, w tym wizualnych, do określenia pory dnia. Kiedy wykryje, że zbliżamy się do zachodu słońca, a zatem do czasu snu, nasze mózgi uwalniają hormon zwany melatoniną, czasami nazywany hormonem snu, ponieważ jego rolą jest wywoływanie mózgu, aby przygotować się do wejścia w stan snu. I odwrotnie, w ciągu dnia nasze mózgi reagują na przeważnie niebieskie światło, które oznacza dzień, a gdy to światło zostanie wykryte, ciało przygotowuje się do przebudzenia.

Urządzenia elektroniczne emitują światło, które obejmuje częstotliwości, z którymi nasze mózgi kojarzą się w ciągu dnia, wykorzystując urządzenia elektroniczne w pobliżu pora snu, co zakłóca naturalny proces nawadniania organizmu przez całą noc. Niektóre urządzenia mają teraz opcję filtra niebieskiego światła, która zmienia temperaturę wyświetlacza, tak że urządzenie nie emituje już światła w części spektrum, która wyzwala bezsensowne reakcje w naszym ciele. Jeśli twoje urządzenie nie ma takiego ustawienia, powinieneś unikać go tak bardzo, jak to tylko możliwe po zachodzie słońca, aby pozwolić twojemu ciału na zwiotczenie w ramach naturalnego rytmu.

Nowy materac

Materac dobrej jakości to opłacalna inwestycja, która znacząco wpłynie na jakość snu. Im wygodniejszy jest człowiek, tym łatwiej jest zasnąć i zasnąć.

Przed zakupem nowego materaca warto przejrzeć i obejrzeć kilka recenzji materacy. Pomoże ci to zdecydować, jakiego rodzaju materaca potrzebujesz – Najlepsze recenzje materaca są przydatne, ponieważ zawierają wiele opinii na temat materaców, a także ogólne porady dotyczące spania, które mogą pomóc w regulowaniu twojego harmonogramu snu.

Dokonując tylko kilku drobnych poprawek w swoim stylu życia, możesz wkrótce znacznie poprawić sen i czerpać z wielu korzyści, które się pojawiają.

Kofeina

Wielu z nas nie może wstawać rano bez dawki kofeiny i nie ma nic złego w cieszeniu się okazjonalną herbatą lub kawą. Nadużywanie kofeiny może jednak mieć wiele negatywnych skutków dla zdrowia; w miarę wzrostu tolerancji konieczne są zwiększone dawki kofeiny, aby uzyskać taki sam efekt. Duże dawki kofeiny mogą mieć negatywny wpływ na ciśnienie krwi, aw dłuższej perspektywie mogą powodować kołatanie serca i arytmie. Pod względem wpływu na sen należy unikać kofeiny w drugiej połowie dnia. Może być kuszące, aby sięgnąć po filiżankę, gdy praca się przeciąga, ale badania pokazują, że kofeina może wpływać na sen przez maksymalnie 8 godzin po spożyciu.

Dodaj komentarz