Testy na prawo jazdy kat B

Testy na prawo jazdy kat B

Testy na prawo jazdy kat B

Każdy kandydat na kierowcę kategorii B powinien wiedzieć jakie prawa daje mu to uprawnienie. Jeśli posiadasz taką kategorię prawa jazdy, możesz prowadzić pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony (na przykład samochód osobowy), z wyjątkiem autobusu i motocykla. Możesz też prowadzić zespół pojazdów, gdy pojazd do 3,5 tony połączony jest z lekką przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg. Kierowcy kategorii B mają też prawo kierować pojazdem przewidzianym dla kategorii AM.

W przypadku gdy zdasz dodatkowy egzamin praktyczny i otrzymasz odpowiedni dodatkowy wpis w dokumencie prawie jazdy, zdobędziesz prawo do kierowania zespołem pojazdów złożonym z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony oraz przyczepy, należy pamiętać że łączna dopuszczalna masa całkowita takiego zespołu pojazdów nie może przekroczyć 4250 kg.

Kontrowersyjne uprawnienia kierowców kat. B

Co ciekawe i w ostatnich latach bardzo kontrowersyjne, jeśli posiadasz prawo kategorii B możesz prowadzić ciągnik rolniczy, mimo że nie musisz mieć pojęcia o jego obsłudze, prowadzeniu, zasadach bezpiecznego przemieszczania się po drogach. Taki ciągnik może ważyć wiele ton, a ten niepoważny przepis obowiązuje tylko w Polsce. Podobnie jest z pojazdami wolnobieżnymi, możesz je również prowadzić jeśli zdobyłeś prawo jazdy na samochód osobowy. Tylko w Polsce masz prawo prowadzić zespół pojazdów składający się z ciągnika lub walca i lekkiej przyczepy. Kierowcy tacy nabywają też prawo do prowadzenia pojazdu motocyklowego o pojemności 125 cm sześciennych jeśli posiada prawo jazdy trzy lata.

Gdzie nauczyć się testów na prawo jazdy

Testy na prawo jazdy kat B są dostępne do nauki i sprawdzania wiedzy na stronie http://e-testy.edu.pl/. Zamieszczono tam wszystkie aktualne państwowe pytania egzaminacyjne. Więc jeśli chcesz uczyć się teorii przez internet, polecamy stronę.

Dodaj komentarz