Syrop prawoślazowy, na jaki kaszel?

Syrop prawoślazowy, na jaki kaszel?

Syrop prawoślazowy można podawać zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jego zaletą jest prosty i bezpieczny skład,  który przyniesie ulgę w napadach kaszlu. Warto wiedzieć, że jego cena również jest przystępna.

Właściwości prawoślazu

Prawoślaz, którego pozyskuje się syrop ma bogate właściwości pod kątem tworzenia słuzu, tak więc jest to idealnie rozwiązanie do złagodzenia objawów nieżytu górnych dróg oddechowych. Jest skuteczny tak samo jak większość leków ziołowych- czyli zależy w jakim przypadku. Przy przeziębieniu i grypie zda swoją rolę, jednak przy zapaleniu oskrzeli, czy covidzie będziesz potrzebował mocniejszych środków do walki z kaszlem. Zaletą syropu jest jednak cena. W aptece można go znaleźć za mniej niż 10 zł.

Działanie syropu prawoślazowego

Syrop załagodzi takie objawy jak:

  • Chrypka
  • Kaszel
  • Ból gardła i krtani
  • Nieżyt górnych dróg oddechowych

Ma działanie przeciwzapalne, łagodzące, oraz nawilżające.

Syrop prawoślazowy – na jaki kaszel?

Zanim odpowiemy na to pytanie, należy przypomnieć sobie jakie podstawowe typy kaszlu wyróżniamy. Dobre zrozumienie pojęcia kaszlu, zoaszczedzi nam problemu przy dobieraniu leków. Podstawowy rodzaje kaszlu to:

  • Kaszel suchy, który jest bezproduktywny, duszący. Nie powoduje odkrztuszania flegmy. Bardzo często powoduje obrzęg gardła i ogólnie jego ból. Poprzez odczuwalne łaskotanie,  doznać możemy napadu kaszlu.
  • Kaszel mokry, który jest produktywny, ponieważ w związku z nim występuje odkrztuszanie wydzieliny. Kiedy organizm pozbywa się wydzieliny, podajemy leki wyksztuśne.

Przechodząc do odpowiedzi na pytanie, syrop prawoślazowy łagodzi suchość gardła, oraz nawilża je, w związku z tym jest to doskonały wybór na kaszel suchy. Można go stosować do 4x na dobę według instrukcji podanej na opakowaniu. Przyniesie ulgę w kaszlu, oraz zniweluje uczucie swędzenia w gardle. Można go stosować porą wieczorną i nocną. Nie ma limitu czasowego pod względem przyjmowania preparatu.

Syrop prawoślazowy dla dzieci

Pomimo bezpiecznego i naturalnego składu produktu, są nałożone przez producentów pewne zalecenia odnośnie wieku dzieci, które mogą stosować syrop. Mianowicie nie zalecana się stosowania leku poniżej trzeciego roku życia. Jest to spowodowane typem maceratu, ponieważ do ekstrakcji składników czynnych używa się mieszaniny z etanolem. Zawartość alkoholu wynosi 1%.

Środki ostrożności podczas stosowania syropu prawoślazowego

Pomimo tego, że syrop prawoślazowy można stosować od trzeciego roku życia, nie zanotowano skutków ubocznych przy podawaniu go dzieciom w młodszym wieku. Uważać powinni natomiast osoby uczulone na składniki syropu, oraz osoby chorujące na cukrzycę i astmę oskrzelową. Nie zaleca się również stosowania syropu prawoślazowego w okresie ciąży, ani podczas karmienia piersią, że względu na brak badań dotyczących bezpieczeństwa. W czasie ciąży przyjmowanie jakiegokolwiek preparatu należy skonsultować z lekarzem, lub farmaceutą. Nie należy leczyć się na własną rękę.

Dodaj komentarz