Święto zakochanych – walentynki

Święto zakochanych – walentynki

Święty Walenty jest patronem zakochanych i ich święta obchodzonego na całym świecie 14 lutego. W naszym kraju już od kilkunastu lat zauważamy jak wrasta w naszą tradycję i co roku przez wiele osób jest inaczej obchodzony. Niektórzy uważają ten dzień za absolutnie wyjątkowy i starają się spędzić go oryginalnie. Przede wszystkim należy pamiętać o wysłaniu życzeń walentynkowych do swego partnera. W zasadzie nie jest tak istotne jaką będą miały formę sms-a, listu, maila, czy też tradycyjnej kartki ważna jest pamięć i zawarte w życzeniach przesłanie.

Kilka ciepłych słów na Walentynki może sprawić ogromną radość a ponadto jest to dowód miłości i pamięci o drugiej osobie. W ten szczególny dzień wysłać można nie tylko kartkę, ale również kwiaty na Walentynki. Od kilku lat działa coś takiego jak poczta kwiatowa, dzięki której wspaniałe bukiety i wiązanki kwiatowe docierają do kobiet nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Każdy z nas lubi piękno kwiatów, ich zapach oraz symbolikę. W Dzień Świętego Walentego zakochani powinni sobie wręczać wyłącznie czerwone róże znak miłości i namiętności. Trudno sobie bez nich wyobrazić Walentynki tak samo jak bez pewnych symbolicznych drobiazgów.

Każda wystawa sklepowa już kilka lub kilkanaście dni wcześniej wypełniona jest czerwonymi sercami, pluszowymi misiami i innymi atrybutami święta zakochanych. Złośliwi twierdzą, że jest to czysta komercja a tradycja została zapoczątkowana tylko i wyłącznie przez media. Jednak potrzebujemy takich dni, choćby po to, ażeby przypomnieć narzeczonej, mężowi lub partnerowi jak bardzo ich kochamy i sprawić sobie mają przyjemność, na którą na co dzień nie mamy czasu. Może nią być romantyczna kolacja, wyjście do kina na interesujący film, relaks w domu przy blasku świec z dobrym jedzeniem, lub też dłuższy wyjazd nad morze czy w góry. Należy również pamiętać o małym podarunku upamiętniającym ten dzień. Pośród takich upominków mogą się znaleźć perfumy, swego rodzaju pamiątki, bielizna, dobrej wyrafinowany alkohol lub też dobra książka.

Dodaj komentarz