Randki w sieci – dobry pomysł czy zbyt duże ryzyko

Żyjemy obecnie w świecie pełnym stresu, ciągle zabiegani i pracujący pod presją czasu. Nie mamy czasu ani pieniędzy, żeby randkować w sposób typowy jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się randki w sieci. Są jednak również sceptycy takiego sposobu na poszukiwanie drugiej połówki. Jakie więc są tego zalety? Czy warto w ten sposób ryzykować?

Czy randki w sieci są dobrym pomysłem?

Poszukiwanie bratniej duszy na portalu randkowym to dla wielu najlepsze rozwiązanie. Stron tych jest bardzo dużo, więc każdy może znaleźć coś dla siebie według własnych preferencji i potrzeb. Można je podzielić wedle takich kryteriów jak opłata za użytkowanie (jednorazowa lub na zasadzie abonamentu), ilość zarejestrowanych osób, sposób dobierania par i określona grupa czy demografia, do której kierowany jest portal. Może być łatwo się w tym pogubić, warto jest więc skorzystać ze stron takich jak Randkiwsieci.com – zebrane tam opinie, recenzje i podsumowania najpopularniejszych stron z pewnością będą pomocne przy podejmowaniu decyzji. Warto zauważyć, że mimo wszystko koszty randkowania w sieci są niższe niż wypadów do klubów, na koncerty czy imprezy, aby poznać kogoś w sposób bardziej tradycyjny. Do tego zalogować się na portalu i wyszukiwać potencjalnych partnerów lub pisać z już poznanymi możemy w każdej naszej wolnej chwili, a przy użyciu smartfona także w każdym miejscu. Nic nas więc nie ogranicza, nawet jeśli mamy mało czasu i intensywny tryb życia.

Jakie jest ryzyko związane z randkowaniem w sieci i jak go uniknąć?

Nie da się ukryć, że nie zawsze na portalach randkowych spotkamy się wyłącznie z miłymi, kulturalnymi użytkownikami. Możemy być odbiorcami niekomfortowych i nieodpowiednich wiadomość, jednak takie osoby możemy zazwyczaj łatwo zablokować i zgłosić moderatorowi strony. Niestety istnieje także ryzyko, że kiedy już postanowimy się z kimś spotkać twarzą w twarz okaże się nagle, że ta osoba wygląda i zachowuje się zupełnie inaczej. Może wtedy dojść do nieprzyjemnych zdarzeń, zdarzały się nawet napaści. Jednak przy odrobinie wysiłku można być niemal pewnym, że uniknie się takich problemów i całe doświadczenie w randkowaniu online będzie miłe i proste. Przede wszystkim należy korzystać tylko z rzetelnych stron, które nie pozwalają rejestrować się każdemu i rzeczywiście dbają o bezpieczeństwo użytkowników. Można się przy tym posiłkować takimi źródłami informacji jak stroną Randkiwsieci.com – dzięki temu będziemy od razu wiedzieli, których witryn unikać. Dodatkowo warto upewnić się, że zdjęcia zamieszczone przez daną osobę są autentyczne, prosząc wcześniej na przykład o rozmowę przez Skype lub inny tego typu komunikator, a ewentualne spotkania w realu odbywać wyłącznie w miejscach publicznych, gdzie oprócz nas będzie cała masa innych ludzi.

Randki w sieci nie są rozwiązaniem dla każdego, ale dla wielu mogą być strzałem w dziesiątkę. Warto przede wszystkim zachować zawsze odrobinę ostrożności.

Dodaj komentarz