Ocieplenie domu

Ocieplenie domu może nieść za sobą spore koszty. Należy dobrze przygotować się do takiej inwestycji. Przede wszystkim należy wybrać sprawdzonych fachowców i dobrać odpowiednie materiały izolacyjne. Najczęściej wybierane są styropian lub wełna mineralna.

Ekipa budowlana kluczem do sukcesu

Wybierając ekipę do ocieplenia dużo nie kieruj się tylko ceną. Bardzo niskie koszty rzadko współgrają z odpowiednią jakością usług. Porównaj oferty przynajmniej kilku firm budowlanych. Najlepiej gdyby była to ekipa polecona  przez zaufanych znajomych bądź rodzinę. Ważne jest, żeby szef ekipy już na początku potrafił przewidzieć ewentualne koszty dodatkowe. Dzięki temu nie zostaniesz potem postawiony przed faktem dokonanym. Będziesz też mógł przygotować się finansowo na nieoczekiwane sytuacje.

Zakup potrzebnych materiałów

Po wybraniu ekipy nadchodzi czas na zakup potrzebnych materiałów. Możesz zdecydować się na może samodzielny zakup lub skorzystać z doświadczenia fachowców. Druga opcja będzie nieco droższa, ale dostaniesz gwarancję na zakupione materiały. Fachowcy oferujący kompleksową usługę (robocizna plus materiały) są już odpowiedzialni za wszystko, a minimalny okres gwarancji to 1 rok. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne zakupy, ekipa może powiedzieć, że jakiekolwiek uszkodzenia są spowodowane źle dobranymi materiałami. Wtedy niestety możesz mieć problem z udowodnieniem ewentualnej pomyłki fachowców.

Pamiętaj, że ocieplenie domu to nie tylko zakup styropianu bądź wełny mineralnej. Musisz też pamiętać o kleju, siatce, tynku i kilku innych rzeczach. Koszty wszystkich materiałów wraz z wynagrodzeniem ekipy mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko oczywiście zależy od wielkości domu. Z ociepleniem domu nie należy zwlekać. Jeżeli więc nie masz wystarczających środków możesz wziąć kredyt na ten cel. Dzięki temu twój dom zostanie odpowiednio zabezpieczony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nie czekaj, aż odłożysz odpowiednią kwotę, bo każdy kolejny rok bez ocieplenia wpływa negatywnie na twój dom.

Ocieplenie domu

Musisz też wiedzieć, że ocieplenie domu latem pomaga w utrzymaniu w nim chłodu. Może się to wydawać nielogiczne, ale tak właśnie jest. Zimą ocieplenie chroni przed utratą ciepła z pomieszczeń. Natomiast latem zapobiega przenikaniu wysokich temperatur do wnętrza. Dlatego też profesjonalnie wykonane ocieplenie domu jest inwestycja na lata, na której nie warto oszczędzać. Dzięki temu będziesz czuć komfort termiczny o każdej porze roku . Dodatkowo odpowiednia izolacja generuje oszczędności. Skoro ciepło nie ucieka, możesz zużywać mniej opału.

Dodaj komentarz