Nie należy unikać wizyty u lekarza

Nie należy unikać wizyty u lekarza

Wydaje się, że to nie jest takie ważne. To zaledwie zaczątek choroby, a obowiązków na głowie jest dużo (i jednocześnie pieniędzy w portfelu tak mało), że rozpoczęcie leczenia odkłada się na później. Może samo przejdzie? O tym, że może się to skończyć tragicznie, niestety do dziś nie wie każdy.

Jednym z lekarzy, u którego wizyty najchętniej unikamy, jest stomatolog. W wielu z nas tkwią negatywne wspomnienia z przeszłości, gdzie PRL-owski stomatolog pomimo najszczerszych chęci, wiedzy i doświadczenia nie dysponował odpowiednim sprzętem, przez co pobyt na fotelu dentystycznym był istną katorgą. Jest to powód, dla którego pierwszy ból zęba jest najczęściej ignorowany. – To błąd – ostrzegają dentyści w gliwicach . – Ten pierwszy ból już jest silną oznaką, że coś jest nie tak w jamie ustnej. Każdy dzień zwłoki oznacza pogorszenie sytuacji – dodają stomatolodzy. Z resztą, co dla lekarzy zębów dość dobrze znane, od leczenia uzębienia nie da się uciec. Gdy nie działają już nawet najsilniejsze leki przeciwbólowe pozostaje tylko jedno – udać się do specjalisty.

Co więcej, wcześniejsze odwiedzenie stomatologa może być korzystne nie tylko dla naszego spokoju, lecz także… portfela. W początkowych fazach choroby uzębienia uzupełnienie ubytków jest stosunkowo proste, tanie, szybkie i – co bardzo ważne – bezbolesne. Gdy jednak choroba zaatakuje dalej w grę wchodzi już leczenie kanałowe, które do poprawnego wykonania czasami wymaga użycia zaawansowanych sprzętów, jak kamery i mikroskopy. Trwa to także dłużej i jest bardzo bolesne – również dla portfela…

Dolegliwość może także rozwinąć się w chorobę odogniskową. Jest to niezwykle zaawansowane schorzenie, które może zaburzyć pracę niemal każdej innej części organizmu – łącznie z tak istotnym sercem.

W sytuacji, gdy wizytę u lekarza odwlekamy ze względu na bardzo nieciekawy stan domowych finansów, warto rozejrzeć się na tymczasową pomocą pieniężną. Znajomi, rodzina lub przyjaciele mogą krótkoterminowo pożyczyć nam trochę pieniędzy, a dzięki wczesnemu wyleczeni dolegliwości możemy zaoszczędzić nawet takie zawrotne sumy, jak tysiące złotych.

Dodaj komentarz