Najważniejsze, dobroczynne właściwości zielonej herbaty

Jest doskonale znanym fakt, że antyoksydanty inaczej przeciwutleniacze, odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu ogólnego zdrowia organizmu. Niezdrowa dieta oparta o przetworzoną żywność oraz ciągły stres wpływają wyniszczająco na nasze organizmy, zwiększając liczbę wolnych rodników. Przeciwutleniacze zapobiegają utlenianiu innych cząsteczek żywności hamując tym samym powstawanie wolnych rodników w naszych ukochanych ciałach. Stwierdzono, że zielone ziarna kawy zawierają bardzo wysokie poziomy kwasu chlorogenowego, który jest bogaty w przeciwutleniacze. Kwas ten to doskonała propozycja dla wszystkich, którym zależy na minimalizowaniu zagrożeń chorobami cywilizacyjnymi, które wywoływane są przez nie do końca zdrową dietę i styl życia. Nie była to dla mnie kluczowa kwestia w początkowym okresie, ponieważ moja wiedza była ograniczona. Chciałem po prostu jak najszybciej schudnąć i wolne rodniki nie spędzały mi snu z powiek 🙂

Poprawa procesów metabolicznych!

Ekstrakt z zielonej kawy ma zdolność do wzmocnienia i zwiększenia ogólnej przemiany materii w organizmie człowieka. Zwiększona aktywność metaboliczna ma wiele korzyści zdrowotnych. Obecność kwasu chlorogenowego zwiększa metabolizm, spalanie tłuszczu i nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie w szybszym tempie, jak nigdy dotąd. To oczywiste, że ta właściwość zielonej kawy była dla mnie najważniejsza i to te informacje chciałem jak najszybciej zweryfikować.

Pomaga skutecznie zarządzać poziomem cukru i ciśnienia krwi!

Regularne przyjmowanie ekstraktu kawy zielonej, okazało się na stałe obniżyć poziom cukru we krwi w przypadku chorych na cukrzycę, a także regulować ciśnienie krwi bez leków. Więc oprócz utraty wagi, to fantastyczny składnik pomagający w zarządzaniu ogólnym stanem zdrowia i zapobiegający chorobom przewlekłym i cardio problemów naczyniowych. Co prawda nie byłem jeszcze chory na cukrzycę ale ponieważ bliska mi osoba boryka się z tą straszna chorobą chciałem sprawdzić czy faktycznie zielona kawa wykazuje tę właściwość.

Wspomaga w walce z błędnymi nawykami żywieniowymi, w szczególności z objadaniem się!

To była dla mnie bardzo ważna informacja – ponieważ niestety całe życie borykałem się z napadowym jedzeniem i zajadaniem emocji. Dlatego bardzo chciałem sprawdzić czy rzeczywiście green coffee pomaga radzić sobie z napadami głodu.

Wzmacnia proces koncentracji i pomaga walczyć z sennością!

Kolejna kluczowa dla mnie cecha. Gdy byłem bardzo otyły, miałem ciągłe problemy z koncentracją i sennością. Bardzo trudno było mi przetrwać dzień bez popłudniowej drzemki, które z czasem stawały się coraz dłuższe.

Pomaga w procesie detoksyfikacji wątroby!

Wyciągi z zielonej kawy pomagają w oczyszczaniu wątroby poprzez wspomaganie procesów usuwania szkodliwych kwasów tłuszczowych tym samym poprawiając poziom cholesterolu. OK, będę szczery. Gdy zaczynałem, nie zdawałem sobie sprawy jak ważna jest rola wątroby i nie była to dla mnie kwestia kluczowa. Dziś wiem, że zdrowa wątroba to podstawa sukcesu.

Wspiera w osiągnięciu i utrzymaniu wysokich poziomów energetycznych!

Tak jak pisałem w punkcie 5 miałem bardo duże problemy z sennością i ciągłym odczuwaniem zmęczenia więc ta kwestia interesowała mnie bardzo mocno, zwłaszcza, że zielona kawa miała zapewniać efekt zmniejszenia zmęczenia i senności, po mimo wcale niewysokiej zawartości kofeiny. Ziarna kawy zawierają kofeinę.

Dodaj komentarz