Masz firmę i chcesz zadbać o bezpieczeństwo pracowników? Zainwestuj w alkomat bezustnikowy!

Masz firmę i chcesz zadbać o bezpieczeństwo pracowników? Zainwestuj w alkomat bezustnikowy!

Alkohol to używka bardzo popularna i przyjemna, jednak w dzisiejszych czasach, gdy wiele z nas po weekendowej imprezie siada do samochodu i udaje się np. do pracy, konieczną czynnością staje się sprawdzanie swojemu stanu trzeźwości. Często nie czujemy już upojenia, minęła noc od spożycia przez nas alkoholu, ale nadal nasz stan jest daleki od idealnego. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na to, aby zakupić alkomat. Również w wielu zakładach pracy, zwłaszcza tam, gdzie wymagana jest szczególna trzeźwość pracowników z uwagi na odpowiedzialność za życie innych ludzi, warto zaopatrzyć się w przyrząd, który będzie w stanie w krótkim czasie zweryfikować zawartość alkoholu w organizmie naszego pracownika. Bez porównania najlepszy w tym zadaniu będzie alkomat bezustnikowy. Czym są alkomaty bezustnikowe, jak działają? Dlaczego warto wybrać analizator, używany także przez polską policję?

Alkomaty – szczególne urządzenia do kontroli alkoholu w wydychanym powietrzu

Alkomat to urządzenie kojarzące się nam w kontrolą policyjną, oceniającą nasz stan trzeźwości. Wiele odpowiedzialnych kierowców, nie chcąc narażać się na mandat czy na ryzyko prowadzenia pojazdu pod wpływem, coraz częściej decyduje się na zakup alkomatu także do użytku domowego.

Na rynku, znajdziemy kilka rodzajów alkomatów, jakie każdy z nas może sobie zakupić. Są to np. alkomaty półprzewodnikowe, elektrochemiczne czy spektrofotometryczne. Wszystkie można zakupić do domu i używać prywatnie. Jedne rodzaje są podstawowe i obarczone błędami pomiarowymi, inne niezwykle dokładne. Najtańsze alkomaty – półprzewodnikowe, to tanie urządzenia, w których uzyskanie dokładnych wyników może być utrudnione. Tutaj, nawet wypalenie papierosa czy niektóre spożywane pokarmy mogą zafałszować wynik.

Alkomaty elektrochemiczne, stosowane także w policji, są niezwykle dokładne, dowodowe, jednak wymagające odpowiedniej kalibracji. Ostatni rodzaj, czyli alkomaty spektrofotometryczne stanowią najwyższą jakościowo klasę i używane są przez różne instytucje, dają niezawodne wyniki.

Alkomat bezustnikowy i jego działanie

Czym jest zatem alkomat bezustnikowy? Ten rodzaj alkomatu określa alkomaty przesiewowe, pozbawione ustnika, stosowane na dużej liczbie osób. Z alkomatów tego tupu, często korzysta policja, ale są też urządzenia wykorzystywane w dużych zakładach pracy do kontroli pracowników.

Co istotne, alkomaty bezustnikowe, nie dokonują dokładnych pomiarów liczbowych, mogą być one jednak wykorzystane wstępnie, do określenia czy badana osoba jest trzeźwa czy też nie. Jeśli wynik wskaże upojenie, konieczne będzie skontrolowanie danej osoby, dokładnym alkomatem ustnikowym.

Alkomaty bezustnikowe są proste w obsłudze i mają prostą zasadą działania. Wystarczy, aby badana osoba stanęła naprzeciw otworu alkomatu na maksymalnie 4-5cm. Następnie należy wydmuchać powietrze w stronę urządzenia, a po kilku sekundach uzyskamy odpowiedź co do trzeźwości tejże osoby. Po użyciu i uzyskaniu wyniku, po kolejnych kilku sekundach można podjąć się badania kolejnej osoby.

Alkomaty bezustnikowe wskazują nam trzeźwość za pomocą diody. Zielona oznacza, że wszystko jest w normie, czerwona wskazuje natomiast na przekroczenie dopuszczalnych promili w wydychanym powietrzu.

IBlow Promiler – dlaczego warto wybrać wysokiej klasy sprzęt?

Jeśli posiadasz firmę, zatrudniającą kilkaset pracowników, od pracy których zależy np. życie i zdrowie innych ludzi, możesz wykorzystać do utrzymania bezpieczeństwa alkomat bezustnikowy. To proste urządzenie pozwoli ci sprawdzić, czy dany pracownik nie przychodzi do pracy pijany.

Jednym z lepszych urządzeń tego typu jest iBlow Promiler, używany także przez polską policję. Alkomat ten działa w trybie aktywnym, jak również trybie pasywnym, pozwalając ci sprawdzić osoby, które nie chcą współpracować lub też zweryfikować obecność alkoholu w płynach.

To szybkie i nowoczesne urządzenie, wyposażone jest w sygnalizacyjne diody LED, a także wyświetlacz LCD. Jest to urządzenie higieniczne i wygodne, zasilanie odbywa się bowiem za pomocą baterii.

Zdecydowanie warto zainwestować w zakup tego najlepszego i nagradzanego urządzenia, głównie z uwagi na to, że za stosunkowo niską cenę, uzyskasz przyrząd, dzięki któremu sprawdzisz dużą ilość osób w krótkim czasie i zadbasz o bezpieczeństwo twojego zakładu pracy.

Zachęcamy, aby odwiedzić nasz sklep i dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz