Laser – skuteczzny sposób na żylaki

Żylaki to na tyle problematyczna dolegliwość, że warto zdecydowanie jej przeciwdziałać. Istnieje mnóstwo metod zapobiegania ich powstaniu, ale nie zawsze udaje się w porę dostrzec rozwój problemu i wdrożyć odpowiednią terapię. Gdy w obrębie kończyn dolnych pojawiają się już widoczne zmiany, nie można dłużej czekać – niezbędne jest podjęcie zdecydowanych działań. Jednym z najlepszych zabiegów jest laserowe usuwanie żylaków. Wystarczy jedna wizyta w szpitalu, by raz na zawsze zapomnieć o dokuczliwych żylakach.

Laser dobry na wszystko

Zabiegi wykonywane przy pomocy lasera nie wymagają od pacjenta ani specjalnych przygotowań, ani dłuższego pobytu w szpitalu zarówno przed, jak i po jego przeprowadzeniu. Wystarczy kilka godzin, by powrócić do pełnej sprawności i móc opuścić oddział. Przeważnie wykonuje się tego typu zabiegi w znieczuleniu miejscowym, rzadziej ogólnym. Laserowe usuwanie żylaków jest nowoczesną metodą nie wywołującą ani dolegliwości bólowych, ani zmian czy blizn. Efektem pobytu pacjenta w szpitalu jest co najwyżej pożądane przez niego pozbycie się problematycznej dolegliwości.

Precyzyjne dotarcie do celu

Jedną ze specyficznych cech zabiegów z wykorzystaniem lasera jest ich duża precyzja. Lekarz bez problemu dociera do źródła dolegliwości i unicestwia ją u podstaw, dzięki czemu nie trzeba podejmować żadnych dodatkowych czynności w celu pozbycia się nieprzyjemnych zmian. Wskutek możliwości odcięcia naczynia krwionośnego obarczonego największymi deformacjami, krew nie zalega dłużej w jego obrębie i po prostu przepływa do celu korzystając z innych kanałów. Z uwagi na to, że promień lasera jest niewielki i bardzo precyzyjny, minimalizowane jest ryzyko jakiejkolwiek pomyłki. Pacjenci cenią ten zabieg z uwagi na jego bezinwazyjność oraz to, że nie wymusza korzystania z dłuższego zwolnienia – od razu można wrócić do przerwanej aktywności.

Milion sposobów na żylaki

Tuż po zdaniu sobie sprawy z istnienia problemu żylaków – np. na skórze nóg widać charakterystyczne pajączki, zmiany można wyczuć przez skórę, nogi drętwieją i są odczuwalnie ciężkie, bolą i cierpną – dana osoba często kieruje się do lekarza pierwszego kontaktu, ale nie zawsze wychodzi z właściwą diagnozą. Może być też tak, że terapia żylaków podejmowana jest na własną rękę pod wpływem internetu. Szansa, że którykolwiek z tych sposobów zadziała, przy niskim zaawansowaniu choroby jest dość duża, ale jeśli żylaki są już zaawansowane, najprawdopodobniej żaden z nich nie pomoże. Pod kontrolą lekarza warto więc zainteresować się bliżej laserowym usuwaniem żylaków.

Laserowe usuwanie żylaków a zdrowie pacjenta

Przed poddaniem się zabiegowi, chętna osoba jest dokładnie badana. Jeśli stan zdrowia jest dobry, można podjąć się laserowego usuwania żylaków z wykluczeniem kilku problematycznych sytuacji. Niekiedy żyła, w obrębie której zauważono zmiany, ma dość skomplikowany przebieg i laser nie będzie mógł dotrzeć we właściwe miejsce. Inny przypadek ma miejsce przy bardzo zaawansowanych żylakach, np. przez lata bagatelizowanych, może dojść do naprawdę poważnych deformacji naczyń krwionośnych. Z uwagi na tak istotne zmiany można posłużyć się standardowymi narzędziami chirurgicznymi i po prostu pozbyć się części naczynia. Co prawda zabieg staje się wtedy operacją i dana osoba musi zostać w szpitalu na dłużej, ale efekty są bardzo dobre przy minimalnym ryzyku powikłań. Jak widać, metody nowoczesne i standardowe mogą okazać się jak najbardziej kompatybilne – ważne, by stosować je we właściwy sposób i z dużą pieczołowitością.

Dodaj komentarz