Kopaczka do ziemniaków najlepszej jakości

kopaczka do ziemniaków

Kopaczka do ziemniaków jest przydatnym urządzeniem zwłaszcza w gospodarstwach rolnych, gdzie każdego dnia korzysta się z szeregu urządzeń, aby podnieść jakość i wydajność swojej pracy. Jakie zalety ma zastosowanie tego urządzenia? Czym cechuje się nowoczesna kopaczka?

Efektowna maszyna rolnicza

Kopaczka do ziemniaków jest wydajną maszyną rolniczą, która służy do wykopywania ziemniaków, cebuli i innych warzyw uprawianych na gruntach. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest jednorzędowa kopaczka wibracyjna, która pracuje za pomocą tarczy i odsiewaczy. Sprzęt posiada dwie tarcze odcinające nadmiar łęciny, natomiast lemiesz ma za zadanie podcinać redlinę z ziemniakami oraz przenosić ją na odsiewacz. Odsiewacze poruszają się w dwóch różnych kierunkach, przy czym ich szybkość można regulować. Jak sama nazwa wskazuje, odsiewają one ziemię oraz układają oczyszczone ziemniaki w rzędzie obok maszyny. Kopaczka do ziemniaków nie uszkadza bulw, co jest ogromną zaletą i poprawia znacząco komfort pracy.

Kopaczka do ziemniaków – podział 

Kopaczka do ziemniaków dzielić się może na trzy rodzaje, z których najbardziej znane są konne kopaczki, odpowiednie do pracy z ciągnikiem rolniczym oraz samojezdne. Ze względu na działanie tego urządzenia, wyróżnia się kopaczki elewatorowe oraz gwiazdowe. W pierwszym przypadku, czyli w kopaczce konnej mamy do czynienia z zakrzywionymi metalowymi prętami, które są elementem kopiącym w formie obracających się łopatek. W trakcie działanie roztrząsają one redlinę na jedną stronę razem z ziemniakami, po czym należy je ręcznie zbierać z ziemi.

Samozbierająca i samojezdna kopaczka do ziemniaków jest jedną z najwydajniejszych i najbardziej komfortowych maszyn, która pozwala zaoszczędzić czas związany z pracą w polu. Działa ona na tej zasadzie, że zbiera oraz oczyszcza ziemniaki, jednocześnie gromadząc je w zbiorniku lub w rzędzie obok maszyny. Kopaczka do ziemniaków elewatorowa natomiast jest mocowana do ciągnika poprzez specjalny układ. Napędzona zostaje za pomocą wałka odbioru mocy. Posiada zazwyczaj specjalne podbieraki oraz taśmociąg, który pozwala wytrząsać ziemię i układać zgromadzone plony wzdłuż redlin. Bardzo często nazywana jest dwurzędową kopaczką, gdyż daje możliwość wykopania dwóch redlin jednocześnie.

Kopaczka do ziemniaków najwyższej jakości jest urządzeniem, które znajdziemy w firmie Tehnos. Dzięki wydajności i sprawnego działaniu korzystać możemy z maszyny przez długi czas, ciesząc się pożądany efektami w okresie zbiorów ziemniaków.

Dodaj komentarz