Jakie książki przeczytać tej jesieni i zimy?

Jesień i zima to doskonały okres na zapoznanie się z nowościami książkowymi. Pogoda nie sprzyja aktywności na zewnątrz, a szybko nadchodzący wieczór to idealna pora na domowy relaks z dobrą lekturą. Jakie zatem premiery szykują się w najbliższym czasie?

Gorące nowości książkowe na zimniejsze dni

Miłośnicy twórczości Kena Folletta mogą przenieść się do średniowiecznej Anglii i miasteczka Kingsbridge za sprawą powieści „Niech stanie się światłość”. Wydarzenia w niej opisane poprzedzają dzieje znane z „Filarów Ziemi”. Książka powinna stać już na sklepowych półkach. Dostępne powinny być także dwa inne interesujące tytuły z krajowego podwórka – „Pokora” Szczepana Twardocha i „Czas Grzechu” Anny Sakowicz, czyli coś dla płci pięknej. A co przyniesie październik?

Fanów Harry’ego Pottera zachwyci zapewne historia słynnej gry, jaką jest Qudditch. Zabawna i ilustrowana książka dostarczy cennych informacji o niej i jej zasadach. Można sięgnąć też po coś sprzed lat i z innego gatunku literackiego. Nowe wydanie „Sinobrodego” Kurta Vonneguta to opowieść o późnych latach fikcyjnego malarza specjalizującego się w ekspresjonizmie abstrakcyjnym, Rabo Karabekiana. Po raz pierwszy pojawił się on jako postać drugoplanowa w „Śniadaniu mistrzów”.

Świat amerykańskiej polityki w nieco zabawnej atmosferze przedstawi za to Longin Pastusiak w „Anegdotach z Białego Domu”. Czytelnicy dowiedzą się wielu bardziej i mniej znanych faktów dotyczących prezydentów Stanów Zjednoczonych. Dla zainteresowanych zdrowym trybem życia polecić można „Sekrety długowieczności”, którymi podzielił się doktor Maoshing Ni.

Wydarzenia w odległej galaktyce od dekad fascynują miliony widzów dzięki uniwersum, które wykreował George Lucas. Mimo to „Gwiezdne Wojny” to nie tylko filmy, lecz również i książki. Powieść Timothy’ego Zahna pt. „Zdrada” opisuje dalsze losy admirała Thrawna, przedstawione w dwóch poprzednich częściach trylogii o tej charyzmatycznej postaci. Nie odbiegając od sci-fi, warto wspomnieć też o przewodniku po statkach z innej znanej serii – „Star Trek”.

Późna jesień i zima – jakie książki się jeszcze pojawią?

Listopad to premiera autobiografii Woody’ego Allena pt. „À propos niczego”. Wgląd w życie artysty i jego historia na pewno zaciekawią wiele osób. Z kolei ludzie pragnący osiągać cele w życiu i realizować swoje marzenia powinni zwrócić uwagę na „Moc sześciu minut” Dominika Spensta.

Kobiety zafascynowane lotnictwem mogą zapoznać się z fantastyczną biografią „Dziewczyny na skrzydłach” Anny Rudnickiej-Litwinek. Znajdują się w niej historie kobiet pilotujących samoloty w latach 20. czy podczas II wojny światowej. Jesień i zima zapowiadają się bardzo bogato w premiery książkowe. Warto sprawdzić wymienione tytuły i na bieżąco obserwować nowości literackie. Wyborna lektura to zawsze dobrze spędzony czas. Miłego czytania.

Dodaj komentarz