Jakie błędy popełniasz na weselu?

Wesela zaraz ruszą pełną parą, a to idealna okazja do przypomnienia przyszłym gościom o najczęściej popełnianych przez nich błędach na weselach. Wielu z nas nie wie nawet, że pewnych rzeczy nie należy robić, nawet jeśli do tej pory nikomu w naszej rodzinie nie przeszkadzały. Warto pamiętać, że wesele to nie impreza rodzinna, spotkamy na nim wielu nieznajomych i nie możemy sobie pozwolić na niewłaściwe zachowania w ich otoczeniu.

Nigdy nie staraj się być gwiazdą wieczoru
Niestety często rodzice, szczególnie mamy Państwa Młodych, bardzo starają się ukraść dla siebie jak najwięcej uwagi gości. Naszym zadaniem jednak na weselu jest sprawienie, żeby Panna i Pan Młodzi czuli, że ten wieczór należy tylko i wyłącznie do nich. Nie staraj się wyglądać lepiej od nich, nie podnoś specjalnie głosu i nie wchodź im w słowo. Staraj się zachowywać tak, jak przystało na gościa. Pamiętaj, że Ty sama nie chciałabyś, żeby w twój wielki dzień ciotka czy znajoma zupełnie skradła całą uwagę. Spraw, żeby Panna Młoda czuła się wyjątkowo, a nie żeby miała w przyszłości pretensje, że za mocno wszystkim się narzucałaś.

Nie upijaj się, jeśli wiesz, że źle to na Ciebie działa
Przesadzanie z alkoholem to zdecydowanie główny problem gości na weselu. Niektórzy nie kryją nawet, że przyjeżdżają tylko po alkohol. Tymczasem podczas wesela wszystko jest na głowie państwa młodych i ostatnie, czego życzą sobie tego dnia, to pijany wujek lub ciotka robiący wokół siebie zdecydowanie za dużo zamieszania. Jeśli wiesz, że nie potrafisz opanować się pod wpływem alkoholu, jesteś bardziej skłonna do robienia wokół siebie hałasu albo nie umiesz utrzymać wtedy nieprzyjemnych komentarzy dla siebie, to warto jednak zrezygnować z picia. Na pewno będzie do tego jeszcze wiele okazji, a wesele tej dwójki już się nie powtórzy.

Respektuj prośby Młodej Pary
Bardzo często zdarza się, że starsze pokolenie zupełnie ignoruje prośby Państwa Młodych w imię tradycji. Nigdy tak nie rób. Kiedy ktoś Cię o coś prosi, to znaczy, że chce, żebyś nie robiła inaczej, a nie na sto procent prowokuje Cię do zrobienia dokładnie na odwrót. Szanuj wszystko, co powiedzą Ci gwiazdy wieczoru, żeby ten dzień był dokładnie taki, jak sobie wymarzyli. Nie walcz z nimi i nie rzucaj im kłód pod nogi, bo nie tylko oni zapałali do Ciebie niechęcią, ale do tego wszyscy inni goście zauważą, że nie jesteś w stanie zachować się kulturalnie i uszanować woli gospodarzy, a wystawienie się na negatywną opinię wszystkich na pewno nie jest naszym wymarzonym osiągnięciem.

Dodaj komentarz