Jaką końcówkę w szczoteczce do zębów wybrać?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia a ty w dalszym ciągu myślisz o prezentach dla najbliższych? A co powiesz na szczoteczkę elektryczną? Jest to dość praktyczny i oryginalny prezent, który nie powinien nikogo zawieść. Zobacz jakie są końcówki do szczoteczek elektrycznych i wybierz najlepszą dla siebie lub dla bliskiej ci osoby!

Końcówki do szczoteczek elektrycznych – rodzaje

Na rynku można znaleźć kilka różne końcówki do szczoteczek elektrycznych. Zastanawiasz się nad tym czym się różnią i którą najlepiej wybrać? Przede wszystkim powinieneś pomyśleć o swoich potrzebach, pomyśleć co jest dla ciebie najistotniejsze. Każdy z nas oczekuje czegoś innego, każdy zmaga się z różnymi problemami zębów. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne końcówki do szczoteczek elektrycznych.

Standardowe końcówki (precision clean) – przeznaczone są do podstawowego mycia zębów. Ich zadaniem jest dokładnie oczyszczenie szkliwa i przestrzeni pomiędzy zębami. Doskonale się sprawdzą u osób, które są tradycjonalistami, a od szczoteczki oczekują dokładnego, standardowego mycia.

Końcówki ortodontyczne (ortho) – jak sama nazwa wskazuje, skierowane są do osób noszących aparat na zębach. Te końcówki charakteryzuje wolna przestrzeń po środku główki, która została stworzona z myślą o zamkach ortodontycznych. Dzięki temu dokładnie czyszczą one zęby i sam aparat. Końcówki te są bardziej wytrzymałe.

Końcówki wspomagające wybielanie zębów (3D white) – nie tylko doskonale czyszczą zęby, ale ponadto za pomocą dodatkowej gumki „polerują” szkliwo, dzięki czemu zyskuje ono połysk. Efekty stosowania tej końcówki widoczne są już po pierwszym użyciu.

Końcówki dla wrażliwych zębów i dziąseł (sensitive) – są przeznaczone dla osób, które mają problemy z wrażliwością zębów, dziąseł i z odsłaniającymi się szyjkami zębów. Włosie tych końcówek jest delikatniejsze przez co nie podrażania i eliminuje ból podczas mycia.

Końcówka dogłębnie czyszcząca przestrzenie między zębami (floss action) – dzięki specjalnemu ułożeniu włosia (kilka z nich wystaje bardziej na zewnątrz), szczoteczka zapewni nam dogłębne czyszczenie przestrzeni pomiędzy zębami. Dostanie się do najtrudniej dostępnych miejsc i pozbędzie się wszystkich bakterii oraz resztek pokarmu.

Dodatkowo na rynku dostępne są szczoteczki elektryczne  dostosowane do potrzeb dzieci. Są mniejsze, ich design nawiązuje do popularnych bajek,  dzięki czemu łatwiej przekonują najmłodszych do regularnego mycia zębów.

Dodaj komentarz