Jak zabezpieczyć swoją nieruchomość przed włamaniem?

Każdego roku setki tysięcy Polaków zostaje okradziona. Jeszcze więcej zostaje odnotowanych samych prób włamania. Nie czujemy się bezpieczni – taka jest przykra prawda. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na różne, inteligentne systemy, które mają zabezpieczyć nas i całą naszą posiadłość przed zachłannymi złodziejami. Na włamania w szczególności narażone są te nieruchomości, których właściciele pracują do późna, albo często wyjeżdżają.

Brak zabezpieczeń nieruchomości to zachęta dla włamywacza

Według wielu statystyk policyjnych to właśnie okres wakacyjny obfituje w częste włamania do bloków, segmentów oraz domów. To właśnie wtedy najczęściej wyjeżdżamy na upragniony urlop, pozostawiając swój dobytek. Kilkudniowy wyjazd na wczasy naraża jednak naszą nieruchomość na grabież przez nieproszonych gości. W większości takich przypadków można było zapobiec samej próbie włamania.

Najczęstszym powodem, dla którego złodziej wybiera właśnie naszą nieruchomość jest bagatelizacja jej zabezpieczeń. Dość popularne jest zapominanie o zamknięciu wszystkich okien. Musimy pamiętać, że zostawianie ich otwartych na cały dzień, może stanowić niejako zaproszenie dla potencjalnego włamywacza. Nie kuśmy zatem losu – zamykajmy okna w swoich domach i mieszkaniach – zwłaszcza te na parterze.

Drzwi i zamek antywłamaniowy to podstawa

Samo zamykanie okien to jednak za mało. Warto jest zatem zabezpieczyć odpowiednio każde drzwi, którymi można wejść do naszej nieruchomości. W tej kwestii możemy postawić na dwa rozwiązania – montaż drzwi antywłamaniowych, albo wymianę zamka. Dobry zamek antywłamaniowy z pewnością ochroni nas przed niechcianym włamywaczem. Jego wymianę możesz zlecić ślusarzowi (dobrego fachowca, znajdziesz na stronie: https://www.pogotowie-zamkowe-lodz.pl/). Dzięki pomocy doświadczonego specjalisty możesz mieć pewność, że skutecznie zwiększysz bezpieczeństwo swojej nieruchomości.

Najlepszymi opiniami szczyci się wielopunktowy zamek z wkładką zabezpieczoną przed przewierceniem. Przy wyborze zamka pamiętaj także o zwróceniu uwagi na certyfikat, a także klasę odporności na włamania. W celu wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń możemy także zdecydować się na zakup i montaż antywłamaniowych okien oraz specjalnych rolet. W ostateczności możemy także wybrać kraty. Najlepiej sprawdzają się one w przypadku parterowych mieszkań. Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup – sprawdź grubość prętów oraz ich rozstaw. Dzięki temu wszystkiemu Twoja nieruchomość będzie dużo lepiej zabezpieczona przed ewentualnym włamaniem.

Dodaj komentarz