Jak w naturalny sposób pozbyć się łupieżu?

Jak w naturalny sposób pozbyć się łupieżu?

Domowe sposoby na łupież obejmują cały arsenał środków, sposobów i metod postępowania z włosami (i skórą głowy) mających zlikwidować łupież lub zabezpieczyć nas przed jego powstawaniem. Ich skuteczność bywa różna, ale na pewno są znacznie bardziej uciążliwe w stosowaniu od leczniczych szamponów przeciwłupieżowych. Szampon wystarczy nanieść na włosy i skórę głowy, spienić i po paru minutach spłukać. Domowe sposoby na łupież wymagają bardziej złożonych działań, chociaż niektóre z potrzebnych produktów na pewno stale (albo przynajmniej raz na jakiś czas) miewamy gdzieś pod ręką.

Skuteczność domowych sposobów

Nie wszystkie domowe sposoby na łupież są skuteczne, większość z nich nie osiąga takiej skuteczności jak leki, mogą natomiast doskonale sprawdzić się w profilaktyce. Produkty wykorzystywane w domowym leczeniu łupieżu działają ochronnie i odżywczo, kondycjonują też i zabezpieczają skórę głowy na przyszłość. Niektóre z nich poprawiają jedynie pH skóry, inne działają przeciwgrzybiczo, a jeszcze inne dostarczają skórze (i przy okazji również włosom) ogromnej ilości składników odżywczych.

Najprostsze domowe sposoby na łupież

Do najprostszych domowych sposobów na tę przypadłość należą smarowanie skóry głowy sokiem z cytryny lub płukanki z octu. Obydwie metody nie pomogą co prawda uporać się z bardzo uporczywym łupieżem, ale są duże szanse, że przy ich pomocy łagodny łupież zniknie, a jeśli będziemy stosować je regularnie – nie powróci. Ocet i cytryna bardzo dobrze wpływają również na wygląd włosów. Osoby walczące z łupieżem mogą też wykorzystać przeciwłupieżowe działanie pokrzywy czy rozmarynu. Olejki z tych roślin albo naprędce przygotowane napary można mieszać z innymi składnikami (żółtka jaj, oliwa etc.) i nakładać na skórę głowy w postaci maseczek lub też płukać głowę samymi ziołami (naparami rozcieńczonymi wodą). Dość radykalnym, aczkolwiek niesamowicie skutecznym sposobem jest smarowanie skóry głowy papką z czosnku. Czosnek należy wycisnąć i dokładnie rozsmarować na skórze, po kilku minutach głowę należy umyć. Metoda ta ma jeden mankament – zapach czosnku dość długo utrzymuje się na skórze i włosach. Może więc lepiej jednak sięgnąć po lecznicze szampony?

Dodaj komentarz