Jak ubrać się stosownie na wigilię firmową?

Jak ubrać się stosownie na wigilię firmową?

W okresie zimowym motywacja do pracy spada, dlatego zarządzający starają się skłonić pracowników do efektywniejszego wykonywania zadań. Dotyczy to również pozapłacowych form motywowania – spotkania integracyjne są jednymi z nich. W czasie okołoświątecznym może być to firmowa wigilia, która będzie jednocześnie okazją do podsumowania działalności przedsiębiorstwa. Dla pracowników takie spotkanie to nie tylko okazja do świętowania i integracji, ale również do pokazania się w zupełnie innym stroju niż ten, który noszą codziennie w pracy. W jaki sposób dobrać jednak stylizację na wigilię firmową, aby czuć się swobodnie, ale również zachwycić współpracowników? Czy miejsce, w którym odbywać się będzie przyjęcie ma znaczenie? Warto również rozważyć jak bardzo formalnym wydarzeniem będzie wigilia firmowa.

Wigilia firmowa – dopasowanie stroju do miejsca

Wydarzenia integracyjne w organizacjach odbywają się w różnych miejscach – raz jest to siedziba przedsiębiorstwa, raz elegancka restauracja czy hotel na przedmieściach. To co założy się na siebie zależy w dużej mierze od tego, gdzie będzie wigilia. W przypadku spotkań mniej formalnych, odbywających się w firmie można postawić na świąteczną sukienkę, kraciastą koszulę czy sweter z motywem. Jeśli spotkanie ma mieć formę eleganckiej kolacji lub wieczornego balu należy postawić na wieczorową lub chociaż koktajlową kreację. W okresie świątecznym można postawić na połyskliwe tkaniny, brokaty i aksamity.

Jakiego typu ubrania najlepiej wyglądają w zimowej stylizacji?

Strój na wigilię firmową najlepiej dopasować do zimowej aury. W tym okresie można sobie pozwolić na wszystkie elementy błyszczące, nawiązujące do śniegu, gwiazd i świąt. Dlatego na takim wydarzeniu dobrze wyglądają ubrania białe, niebieskie i w odcieniach granatu. Często są one przełamane złotymi i zielonymi elementami. Nawet do wieczorowej stylizacji należy dobrać buty z zakrytymi palcami, aby wszystko ze sobą harmonijnie współgrało.

Dopasowanie stroju do charakteru wydarzenia firmowego

W zależności od charakteru wydarzenia stylizacje mogą wyglądać zupełnie inaczej. Często nazwa wigilia firmowa jest tylko określeniem, jednak wydarzenie ma typowo świecki charakter – w organizacjach międzynarodowych lepiej sprawdzą się zatem ubrania neutralne kulturowo. Jeśli przedsiębiorstwo jest jednorodne kulturowo strój na wigilię firmową może zawierać świąteczne ornamenty bez obaw, że ktoś poczuje się z nimi niekomfortowo.

Najważniejsze – czuć się dobrze w czasie integracji ze znajomymi z pracy

Wybierając strój na wigilię firmową należy wybierać ubrania, które będzie można później założyć przy innych okazjach. Nawet stroje świąteczne mogą być swobodnie zakładane w rodzinnym gronie, czy na inne wydarzenia zimowe. Szukając sukienki wieczorowej czy koktajlowej na wigilię firmową warto wybierać ubrania, w których czujemy się wygodnie i czas spędzony ze znajomymi z pracy nie będzie okupiony dyskomfortem z powodu opadających ramiączek czy zbyt opiętej kreacji.  Również buty powinny pozwolić na komfortowe poruszanie się po sali – lepiej nie wybierać tych na zbyt wysokim obcasie.

Dodaj komentarz