Jak rozjaśnić włosy naturalnymi metodami?

Jak rozjaśnić włosy naturalnymi metodami?

Prawdopodobnie każda blondynka zna już bardzo dobrze naturalną metodę rozjaśniania włosów, polegającą na smarowaniu ich sokiem wyciśniętym z cytryny. Technika ta jest skuteczna, gdyż doprowadza do wyjaśnienia pigmentu kryjącego się w pasmach. Jak rozjaśnić włosy? Do tego celu można też wykorzystać rumianek, którego działanie przypomina działanie soku z cytryny. Obie metody wymagają jednak dokładnego zastosowania. Jak zatem zrobić z nich dobry użytek?

Metoda z cytryną jest łatwiejsza w zastosowaniu, więc to od niej warto by było zacząć. Cytrynę należy wycisnąć do pojemnika i odlać z powstałego soku jedną lub dwie łyżki (ilość dostosować do długości pasm), a następnie wymieszać je z litrem ciepłej wody. Bardzo ważne jest to, by trzymać się tych proporcji. Jeżeli soku z cytryny będzie za dużo w stosunku do wody, mieszanka może nadmiernie przesuszyć włosy i je zniszczyć, zwłaszcza włosy krótkie. Powstałym preparatem należy zrobić głowie płukankę. Przedtem trzeba jeszcze umyć włosy delikatnym szamponem i częściowo osuszyć je ręcznikiem. Roztwór powinien zostać zaraz potem wylany na włosy. Aby upewnić się, że dotarł on do wszystkich pasm i zakamarków, warto te włosy raz jeszcze przeczesać i pozostawić je do wyschnięcia lub wysuszyć je suszarką.

Istnieją oczywiście specjalistyczne kosmetyki do rozjaśniania włosów, ale nie ma takiej potrzeby, by z nich korzystać, skoro preparaty o podobnym działaniu można stworzyć samodzielnie. Drugi z nich będzie bazować na rumianku. Jego suche kwiaty należy zagotować w sporej ilości wody, a powstały roztwór odłożyć w bezpieczne miejsce na przynajmniej kilka godzin. Po tym czasie włosy trzeba umyć i delikatnie osuszyć ręcznikiem lub bawełnianą koszulką, aby odsączyć z nich nadmiar wody. Mogą być wilgotne, ale nie mokre. Następnie roztwór należy wylać na całe włosy i poczekać do momentu, aż całkowicie on na nich wyschnie. Wtedy można go już spokojnie spłukać. Rumiankowy sposób na to, jak rozjaśnić włosy, działa naprawdę świetnie, o ile tylko wykorzystuje się go przy każdym myciu głowy. Systematyczność jest kluczowa dla uzyskania dobrych efektów.

Obie opisane wyżej metody mają potwierdzoną swoją wysoką skuteczność. Naprawdę działają, ale jednak działają tylko wtedy, gdy są stosowane przy każdym myciu głowy. Kurację należy zakończyć dopiero w momencie, w którym osiągnie się założony wcześniej odcień włosów. Jeżeli jednak takie naturalne i domowe metody nie pozwolą go osiągnąć, warto wypróbować specjalistyczne kosmetyki do rozjaśniania włosów.

Dodaj komentarz