Jak kupować zegarek?

Czasami pod wpływem emocji, niskiej ceny bądź namowie znajomych kupujemy zegarek, nie zwracając uwagi na jego parametry, markę, wytrzymałość oraz to, czy będzie nam pasował do reszty garderoby.

Dlatego w dzisiejszym wpisie chcę Ci przedstawić 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego bądź kolejnego zegarka.

1. Przeznaczenie

Podstawą przy zakupie zegarka jest określenie naszego dress code’u, czyli to, co lubimy nosić na co dzień i w jakich ubraniach czujemy się najlepiej. Wiadome jest to, że na spotkanie biznesowe nie ubierzemy zegarka sportowego, a na mecz piłki nożnej eleganckiego. Przed zakupem zegarka warto się jeszcze zastanowić do jakich ubrań oraz obuwia będziemy go nosić, należy bowiem pamiętać, że w tych czasach zegarki to nie tylko urządzenia do mierzenia czasu, ale i rodzaj biżuterii czy nawet czasami nasza wizytówka.

Zegarki z prostą tarczą oraz cienką kopertą idealnie pasują do koszuli oraz garnituru, zaś te większe, z dodatkowymi funkcjami (chronograph, dni tygodnia czy barometr) to czasomierze sportowe lub pół-sportowe.

2. Wytrzymałość

Przed zakupem zegarka sprawdź jego szkło, bo to własnie ten czynnik decyduje o wytrzymałości naszego nabytku. Zegarki z najwyższej półki mają szkła wykonane z szafiru naturalnego, który jest niesamowicie twardy. Czynnik ten wyraża się w skali Mohsa w przedziale 1 do 10. Twardość szkła zegarka rośnie proporcjonalnie do jego ceny.

3. Wybór marki

Staraj się kupować zegarki takich marek, które wyłącznie zajmują się produkcją czasomierzy.
W 90% przypadków zegarki marek odzieżowych typu Tommy Hilfiger, Calvin Klein czy Hugo Boss tworzą zegarki ze słabą jakością mechanizmu w środku, a my płacimy za samą markę.

4. Porównaj te, które Ci się podobają

Zanim kupisz zegarek, wybierz kilka swoich faworytów i dokładnie przeczytaj informacje, które producent o nich podaje. Następnie porównaj cenę, ich funkcjonalność i design.
Warto pamiętać, że zegarek, który kosztuje 1200 złotych może być o wiele gorszy niż ten za 800 – wszystko zależy od naszych wymagań względem wyglądu i parametrów.

5. Cena

Przed zakupem zegarka warto ustalić budżet, którym będziemy operować przy wyborze naszego nabytku. Jeśli chcesz, aby Twój zegarek przetrwał dłużej niż pół roku (a na pewno chcesz) to odradzam Ci wybór tych z najniższej półki (do 100 złotych). Musisz mi uwierzyć na słowo, że warto dołożyć kilka złotych i cieszyć się nowym zegarkiem kolejne lata.

Dodaj komentarz